Slavie a Plzeň stále dominují

Šesté kolo Fortuna:ligy hrané po delší době uprostřed týdne, bylo opět ve znamení úspěchů hostujících týmů, které třikrát vyhrály a dvakrát remizovaly. Pozoruhodné je, že hosté výsledkem  2:1 vítězili třikrát  a v domácím prostředí   tímto výsledkem také Zlín.

Blízko výsledku 2:1 byla Sparta, která v Jablonci za nerozhodného stavu nedokázala korunovat převahu proti domácím, kteří dohrávali o dva vyloučené.

Lize stále vévodí Plzeň a Slavia, která v Edenu nasázela Teplicím šest gólů. Brankostroj červenobílých, po vítězném zápase  s Čenstochovou je nevídaný, ze tří ligových utkání skóre 17:0! Plzeň, která ve středu svým nejlepším výsledkem od začátku tohoto ročníku porazila Slovácka 3:0, se také může pyšnit pozoruhodnou bilancí. Je jediným tým, který od minulé sezóny už ve 27 ligových zápasech nenašla přemožitele!

Co rozhodovalo o výsledcích 2:1?

Ve vršovickém Ďolíčku  prohráli Klokani druhé utkání. Hosté z Č. Budějovic po vedoucí brance Škody ze 13. minuty byli po změně v defenzívě, ale  za stavu 1:1 místo často útočících domácí to byli hosté, kteří vstřelili vítězný gól. Bylo to v 85. minutě po dlouhém nákopu do pokutového území soupeře, kde zaspali obránci i brankář Valeš a míč  snadno poslal Sluka do sítě 1:2.

Šok pro Baník  v závěru utkání. Brno prohrávalo  až do 83. minuty, kdy  bombou z úhlu Řezníček nedal  brankáři  Laštůvkovi šanci. A v poslední minutě pokořil  domácí Fousek!

Hradecký tým je opět štikou ligy. I bez Vlkanovy si odvezl z Mladé Boleslavi tři body.. Domácí zklamali v koncovce, jediný gól dal z penalty Škoda. Hosté rozhodli o svém vítězství v 73. minutě, kdy Smrž prostřelil Polačka. V poslední minutě byl vyloučen hradecký Prekop, ale na výsledku se už nic neměnilo.

Po třech remízách a dvou porážkách se v domácím prostředí dočkal vítězství. Poslední Pardubice však byly rovnocenné, ale zápas si prohrály vlastními chybami. K první brance domácích pomohl vlastním gólem Hlavatý, který navíc mužstvo oslabil vyloučením v 76. minutě. Dvě minuty předtím o vítězství domácích rozhodl  Hrubý povedenou střelou dálky. Hosté, kteří vyrovnali  necelé tři minuty předtím, se  tedy dlouho neradovali.

Nevyužité šance Sparty a Olomouce.

Po remíze s Bohemians další bodová ztráta pro Spartu, která. v Jablonci vedla Daňkovým gólem z 10. minuty. Nevyužila šanci k vítězství, neboť druhý poločas  měla obrovskou převahu, která se zvýšila po vyloučení Považence v 55. minutě a pak ještě před šestiminutovým nastavením odešel předčasně do šaten Krob. Paradoxem je, že při  náporu  Pražanů přišel  Hübschmanův osvobozující odkop za polovinu hřiště a přes vysunutou obranu Sparty se řítil  Malínský na Holcovu branku, který však pohotovým zásahem vyloženou šanci zlikvidoval.

Olomouc po čtyřech prohrách  se vítězství nedočkala. V prvním poločase často zatlačila liberecký tým do obrany  a měla dobré gólové šance, ale vyjádřila ji pouze gólem Chytila. Po přestávce se hosté dostali z útlumu, když Vyšinský po hodině hry vyrovnal, ztratili domácí klid a nevyužili ani vyloučení stopera Talovjerova  v 69. minutě. Otázkou je, zda remíza 1:1 ponechá trenéra Jílka  v Sigmě.

Vedoucí týmy potvrdily kvalitu.

Pár hodin poté co došlo v Plzni k podpisu smlouvy, se nový borec Vlkanova představil na hřišti. A uvedl se znamenitě, když v 1. minutě nahrál Kopicovi na gól. Ránu do vazu dostalo  Slovácko ještě před koncem poločasu.  Dvoubrankový náskok  domácí ještě po změně stran navýšili na 3.0, což znamená jejich nejpřesvědčivější vítězství od začátku ligy.

Slavia, opět s nejednou změnou v základní sestavě i s mladíky, bratry Juráskovými, dominovala  v Edenu po celý zápas. Bylo jen otázkou kolik vstřelí gólů. Bylo jich šest a mohlo jich být ještě víc nebýt několika  výborných zásahů brankáře Muchy. Na 25 střel domácích odpověděli hosté pouze dvěma střelami, které minuly branku, domácí brankář Mandous se nudil.

Výsledky 6. kola Fortuna:liga:

SK Slavia Praha – FK Teplice 6:0 (2:0)

Branky: 24. a 50. Tecl, 21. Lingr, 60. Kačaraba, 64. Usor, 86. Provod.Rozhodčí: Hocek – Horák, Vlček. ŽK: Holeš, Schranz, Tiéhi – Dramé. Diváci: 11 122.

Slavia: Mandous – Schranz, Kačaraba, Santos, D. Jurásek – Ševčík (74. Provod), Holeš (74. Tiéhi) – Usor (78. Fila), Lingr, M. Jurásek (69. Ewerton) – Tecl (69. Traoré). Trenér: Trpišovský.

Teplice: Mucha – Dramé, Chaloupek, Hybš – Urbanec (69. Hyčka), Jukl, Mareček (46. Kučera), Křišťan, Kodad (81. Shejbal) – Žák (62. Trubač), Čerepkai (46. Gning). Trenér: Jarošík.

FC Viktoria Plzeň – 1. FC Slovácko 3:0 (2:0)

Branky: 1. Kopic, 45.+2 Bucha, 70. Mosquera. Rozhodčí: Berka – Hájek, Kříž.
ŽK: Mihálik, Trávník, Sinjavskij, Kalabiška (vš. Slovácko). Diváci: 9 121.

Plzeň: Staněk – Havel, Hejda, Pernica, Jemelka – Ndiaye (79. Čermák), Bucha – Kopic (45.+1 Sýkora), Vlkanova (69. Jirka), Mosquera (79. Pilař) – Chorý (46. Bassey). Trenér: Bílek.

Slovácko: Nguyen – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška – Havlík – Petržela (83. Brandner), Kohút (74. Ljovin), Trávník (56. Kozák), Holzer (56. Sinjavskij) – Mihálik (74. Vecheta). Trenér: Svědík.

FC Baník Ostrava – FC Zbrojovka Brno 1:2 (0:0)

Branky: 60. Smékal – 83. Řezníček, 90. Fousek. Rozhodčí: Orel – Paták, Caletka. .
ŽK: Šehič, Sanneh, Kuzmanovič – Ševčík. Diváci: 7 277.

Ostrava: Laštůvka – Sanneh, Takács, Pojezný, Šehič – P. Jaroň (57. Smékal), Boula (85. Miškovič), Kaloč, Buchta – Klíma (82. Fleišman), Tijani (46. Kuzmanovič). Trenér: Vrba.

Brno: Šiman – Hrabina (82. Fousek), Endl, Šural, Divíšek (66. Ali) – Falta (59. Texl), Blecha (82. Přichystal), Ševčík, Souček, Granečný – Hladík (59. Řezníček). Trenér: Dostálek.

FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 1:2 (0:1)

Branky: 55. Škoda z pen. – 41. Vašulín, 72. Smrž. Rozhodčí: Nehasil – Kubr, Váňa.
ŽK: Donát – Kodeš, Ryneš, Čech. ČK: 90+3. Prekop (Hradec).Diváci: 2 031.

Mladá Boleslav: Polaček – Šimek, Karafiát, Suchý – Pech (79. Krobot), Mareček (67. Mašek), Matějovský, Kubista (46. Donát), Fulnek (61. Ekpai) – Ladra (67. Žitný), Škoda. Trenér: Hoftych.

Hradec Králové: Reichl – Klíma, Čech, Smrž – Gabriel, Rada, Kučera (90.+4 Dvořák), Kodeš, Ryneš – Vašulín, Kubala (68. Prekop). Trenér: Koubek.

SK Sigma Olomouc – FC Slovan Liberec 1:1 (1:0)

Branky: 36. Chytil – 59. Višinský. Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Slavíček. ŽK: Růsek, Pokorný, Jan Matoušek – Červ, Kozel (trenér). ČK: 69. Talovjerov (Liberec). Diváci: 2 879.

Olomouc: Trefil – Chvátal, Poulolo, Pokorný, Zmrzlý – Breite (79. Greššák), Spáčil (90+2. Beneš) – Navrátil (79. Vodháněl), Růsek (63. Jakub Matoušek), Zorvan – Chytil. Trenér: Jílek.

Liberec: Vliegen – Gebre Selassie, Talovjerov, Plechatý, Mikula – Jan Matoušek (82. Fukala), Červ, Varfolomejev (46. Višinský), Frýdek (89. Purzitidis) – Kozák (46. Rondič), Van Buren (70. Prebsl). Trenér: Kozel.

FK Jablonec – AC Sparta Praha 1:1 (1:1)

Branky: 45. Kratochvíl – 10. Daněk. Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Machač. ŽK: Považanec, Jovovič, Krob, Kratochvíl, Horejš (trenér) – Pavelka, Daněk, Minčev, Čvančara, Zelený. ČK: 55. Považanec, 90.+6 Krob. Diváci: 4958.

Jablonec: Hanuš – Martinec, Hübschman (71. Malínský), Heidenreich – Surzyn, Houska, Považanec, Krob – Kratochvíl, Jovovič (76. Šulc) – Chramosta (90.+2 Kadlec). Trenér: Horejš.

Sparta: Holec – Wiesner (84. Mejdr), Sörensen, Zelený, Höjer – Daněk (74. Karabec), Pavelka (62. Drchal), Sadílek, Jankto (84. Minčev) – Čvančara, Juliš (46. Sáček). Trenér: Priske.

Bohemians Praha 1905 – SK Dynamo České Budějovice 1:2 (0:1)

Branky: 59. Puškáč – 13. Škoda, 84. Sluka. Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler. ).
ŽK: Puškáč – Sluka, Sladký, Čmelík.Diváci: 4 202.

Bohemians: Valeš – Köstl (86. Koubek), Křapka, Hůlka – Dostál, Jindřišek, Petrák (55. Jánoš), Kovařík (55. Hála) – Hronek (81. Mužík), Beran – Puškáč (81. Novák). Trenér: Veselý.

Č. Budějovice: Janáček – Broukal, Havel, Králik, Sluka – Čolič (77. Sladký), Čmelík (90. Grič), Čavoš, Hellebrand (90. Hora) – Zajíc (77. Hais), Škoda (72. Skovajsa). Trenér: Weber.

FC Trinity Zlín – FK Pardubice 2:1 (1:0)

Branky: 39. vlastní Hlavatý, 74. Hrubý – 71. Sychra. Rozhodčí: Zelinka – Podaný, Líkař. ŽK: Procházka – Sychra, Hlavatý, Hranáč. ČK: 76. Hlavatý (Pardubice).
Diváci: 3 610.

Zlín: Rakovan – Reiter (90.+1 Kovinič), Kolář, Procházka, Bartošák – Hlinka (81. Simerský) – Fillo (64. Vukadinovič), Hrubý (81. Dramé), Janetzký (90.+1. Hellebrand), Čanturišvili – Jawo. Trenér: Jelínek.

Pardubice: Budinský – Kostka, Vlček, Hranáč, Svoboda – Janošek (86. Mareš) – Sychra (79. Lima), Hlavatý, Vacek (64. Tischler), Helešic – Černý (79. Červenka). Trenér: Němeček.