Čeští baseballoví junioři budou hrát na domácím evropském šampionátu o medaile

Juniorská reprezentace vyhrála všech pět zápasů ve skupině, když porazila jak Itálii, obhajující stříbro, tak Německo, které skončilo na posledním ME třetí. V semifinále nastoupí proti obhájcům titulu z Nizozemska. Po šesté příčce z roku 2021 tak čeští reprezentanti znovu bojují o nejvyšší příčky.

Na šampionátu se český tým zatím prezentoval výbornou útočnou hrou. Ve všech utkání na pálce dominoval, má na svém kontě už devět homerunů. Postupně porazil Belgii, Itálii, Irsko, Izrael a Německo. „Ve všech zápasech jsme se skvěle podporovali, stahovali body, měli drajv,“ pochvaloval si výkony týmu ve skupině vnitřní polař Viktor Hluchý.

Semifinálový soupeř z Nizozemska je ve všech věkových kategoriích evropská špička, je také nejvýše postaveným evropským týmem v žebříčku WBSC – a to na 8.místě, Česko je 14. Na ME této věkové kategorie získal celkem 27 medailí, z toho 17 zlatých. Česko se zatím z prvenství neradovalo, poslední medaili, bronzovou, získalo v roce 2018. „Je to hodně silný tým na pálce i v poli, bude to těžký zápas. Jdeme do toho od začátku naplno, doufáme, že vyhrajeme a půjdeme do finále,“ řekl hráč pražského Tempa a autor dvou homerunů Michal Zelenka.

Všechny výsledky

https://euro18.baseball.cz/rozpis-vysledky

Fotogalerie

https://fotobanka.baseball.cz/f84679708

Evženie Votinská, Czech Baseball Association