JSME DOBŘE PŘIPRAVENÍ A VÍME, CO NÁS ČEKÁ, HLÁSÍ Z BAKU KOPIC S BÍLKEM

Viktoriáni úspěšně dorazili do Baku, kde je na stadionu Tofiqa Bahramova čekal předzápasový trénink. Záložník Jan Kopic, který má na tento fotbalový stánek šest let staré postupové vzpomínky, upozornil společně s hlavním trenérem Viktorie Michalem Bílkem na sílu soupeře, na kterého se pečlivě připravovali a oba si věří na dobrý výsledek!

Plzeňská „desítka“ Honza Kopic asistoval u rozhodujícího gólu, který na stadionu v Baku zajistil postup Viktorie přes Karabach před šesti lety, a také zde vystřelil výhru národnímu týmu. „Vzpomínky na tento stadion mám jen dobré. Pamatuji si pozápasovou euforii celého mančaftu, i když se ten výsledek tady nerodil lehce a bylo to pro nás šťastné vítězství,“ vzpomenul rychlonohý křídelník před blížícím se zápasem.

„Jakmile jsme znali los, tak jsme počítali s tím, že nás tady čeká velké teplo, a také bouřlivá atmosféra. Je to něco, co nás nepřekvapuje. Věřím tomu, že jsme na zápas dobře připravení,“ uvedl zkušený trenér Michal Bílek.

Jeho svěřenci mají za sebou trénink v horkém kavkazském prostředí. „Podnebí je tady trochu jiné, ale to jsme dopředu věděli. Je to jeden zápas, 90 minut a musíme to zvládnout. Určitě se na to nebudeme vymlouvat a nebude to pro nás žádný velký handicap,“ uvědomuje si „Kopi“.

„Do všech předkol jsme vstupovali s tím, že chceme vybojovat postup do Ligy mistrů, důležité dva kroky již máme za sebou a uděláme maximum, abychom to dotáhli. Víme, co nás čeká, je před námi těžký protivník, ale také víme, co udělat, abychom jeho sílu eliminovali a odvezli si dobrý výsledek,“ pokračoval kouč červenomodrých.

A co vidí Honza Kopic jako hlavní klíč k úspěchu? „Myslím si, že Karabach hraje podobně jako před šesti lety. Musíme být hlavně zodpovědní dozadu a pohlídat si jejich rychlé hráče, ale být aktivní také dopředu, abychom pouze nebránili, ale také hrozili,“ prozradil.

„Karabach v předkolech odváděl velmi dobrou práci, svědčí o tom fakt, že vyřadil mistra Polska, Švýcarska i Maďarska. Ta kvalita na jejich straně rozhodně je. Ale i my jsme také předváděli velice dobré výkony a šance na postup proto vidím naprosto vyrovnaně,“ uzavřel Michal Bílek.

Čtsa, zdroj: www.fcviktoria.cz