Finále  baseballové Extraligy začíná!

Draci Brno si letos zahrají finále již po sedmadvacáté v historii a budou bojovat o svůj třiadvacátý titul v historii. Těžit tak budou zejména ze svých bohatých zkušeností a v celé sérii budou mít jakožto vítěz TOP 6 i výhodu domácího prostředí. Ta se ukázala jako klíčová v jejich semifinálové sérii s pražskými Eagles, kde vítězili pouze na domácím hřišti. Také historie vzájemných utkání mezi oběma týmy mluví ve prospěch Draků. „Tuto sezonu máme spolu šest zápasů a bilanci 4-2. Ale finále bude něco jiného a bude to souboj o každý nadhoz, každou metu,“ upozorňuje trenér David Winkler. Draci se budou moci na nadhozu opřít o výkony Juana Jaimeho, který je jediným hráčem Extraligy, jenž si zahrál i v nejlepší lize světa MLB.

To Hroši Brno hrají své premiérové finále, do kterého postoupili ve své třinácté extraligové sezóně a mohou tak získat první titul ve své historii. To ale neplatí pro jejich letošní posilu Petra Čecha, který se může stát prvním hráčem historie, jenž získá titul tři sezony v řadě a pokaždé s jiným klubem. Dříve totiž oblékal dres letošního finálového soupeře a vloni se radoval ze zlata v dresu ostravských Arrows. V letošní sezoně ale Hrochy zdobí zejména výborné výkony nadhazovačů, když jejich týmové ERA 3.62 je nejlepší v celé Extralize. „V týmu máme po semifinále skvělou atmosféru, hrajeme ve velké pohodě, a to si potřebujeme přenést i do finále. Rozhodovat podle mě budou výkony nadhazovačů, jak se komu bude dařit. Očekávám tvrdou a vyrovnanou sérii, ale pořád je to sport a stát se může cokoliv,“ říká před sérií mladý nadhazovač Boris Večerka.

 

Rozpis zápasů

https://extraliga.baseball.cz/rozpis-vysledky

Fotografie ze semifinále

https://fotobanka.baseball.cz/f981783902

O víkendu pak odstartuje také letošní novinka v extraligovém kalendáři, série o 3.místo. V té se pro změnu utkají dva pražské týmy, poražení semifinalisté, Tempo a Eagles. Série se hraje na 2 výhry. Tempo bojuje o svou první historickou extraligovou medaili.

Evženie Votinská, Czech Baseball Association