Víkend rozhodne o složení finalistů baseballové Extraligy

V sérii mezi Hrochy Brno a Tempem Praha jsou na tom lépe hráči moravského klubu. Ti navíc budou mít výhodu domácího hřiště, protože jak čtvrtý, tak i případný pátý duel se budou hrát v Brně.

Mladý Jan Pospíšil věří, že právě fanoušci můžou být tím faktorem, který pomůže Hrochům dojít až do finále. „Do Brna se vracíme po dvou výhrách na Tempu, ke kterým nám dopomohla velká hroší fanouškovská výprava. Čekáme, že se na kopci objeví jejich eso Skujia ale i přesto věříme, že sérii ukončíme už v sobotu za ruchu domácích řehtaček a vůně grilovaného masa.“ Před dalšími zápasy věří v úspěch také Pospíšilův spoluhráč Víťa Nový. „V závěru budou rozhodovat maličkosti a taky týmové úsilí, když do toho dáme všechno, budeme mít velkou šanci na úspěch. Počítáme se Skuijou ve čtvrtém zápase. Stejně jako v neděli, musíme mít kvalitní stavy na pálce a nic mu nedat zadarmo.“ Pro Tempo znamená každá další prohra s Hrochy konec zlatého snu. „Nesmíme si dovolit prohrát,“ říká manažer pražského celku Lubomír Čuhel. „Hroši vedou v sérii 2-1, ale všechny zápasy byly hodně vyrovnané. Když dáme dohromady pár kvalitních startů, tak nemusíme Hrochy k ničemu pustit a můžeme si vzít dvě výhry za sebou“

Již pátek se bude hrát čtvrtý duel série mezi Eagles Praha a Draky Brno. Brněnský tým má zatím výhodu jedné výhry a již v pátek může ukončit sérii. „Po prvním víkendu vedeme 2:1, ale víme, že to bude ještě boj,“ říká nadhazovač Hrochů Filip Čapka. „Eagles chybělo pár hráčů, které budou tento týden už mít, takže by mohli být ještě silnější. My ale víme, že hlavně musíme trochu zlepšit naši hru. Ani jeden ze starterů nezaházel podle našich představ a k tomu se přidalo pár nepřesností v poli. Věřím, že to bylo delší pauzou a pak absencí tréninků kvůli dešti. Tenhle týden už jsme si odtrénovali to naše a když navážeme na pálku z minulého víkendu, tak si jdeme pro finále.“ Jenže čtvrtý zápas se bude hrát v Praze na hřišti Eagles, což by mohla být výhoda pro domácí, což si uvědomuje i Jan Homolka. „Určitě mám rád plné tribuny. Dodává to zapasu vetší náboj a vyvíjí to vetší tlak na hráče, kteří jsou nuceni podávat lepší výsledky,“ říká zkušený veterán ve službách pražského týmu. Proti Eagles ale mluví historické statistiky, když pražský tým v playoff ještě nikdy neotočil sérii s Draky, ve které Brňanům chyběla jedna výhra k postupu do další fáze.

Výsledky předchozích zápasů

https://extraliga.baseball.cz/rozpis-vysledky

Fotografie z prvních semifinále

https://fotobanka.baseball.cz/f981783902

Evženie Votinská, Czech Baseball Association