Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 4. 8. 2022

Disciplinární komise projednala tyto případy:

  1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům:

              FORTUNA:LIGA

  • Lukáš Hejda (FC Viktoria Plzeň) – ČK.

              FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

  • Dalibor Večerka (AC Sparta Praha „B“) – ČK.
  1. Disciplinární komise uložila Janu Kuchtovi (AC Sparta Praha) trest zastavení závodní činnosti na 5 soutěžních utkání za vyloučení v utkání 1. kola F:L proti FC Slovan Liberec.

Komentář p. Richarda Bačka, předsedy DK LFA:

 „Vyloučený hráč se dnešního zasedání osobně zúčastnil, a přestože se několikrát vyjádřil, že nešlo o úmysl, disciplinární komise se na dnešním zasedání shodla, že hráč Kuchta mohl střetu své nohy s hlavou brankáře Vliegena zabránit, žádným způsobem se o to však dle dostupných záběrů ani nepokusil. Nechceme hráči Kuchtovi předestírat, že měl v úmyslu brankáře Slovanu zranit, nicméně dle dostupných záběrů měl liberecký brankář v dané chvíli míč již plně pod kontrolou, a i za této situace noha hráče Kuchty mířila přímo proti hlavě soupeře. Disciplinární komise tak po shlédnutí dostupných videozáběrů konstatovala, že šlo o nedovolený zákrok, který byl veden krajně bezohledným způsobem s vysokou mírou rizika vážného zranění protihráče. S ohledem na výše uvedené uložila Disciplinární komise hráči trest zastavení závodní činnosti na pět soutěžních utkání.“

  1. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání 1. kola F:L proti FC Slovan Liberec.
  2. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Baník Ostrava za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání 1. kola F:L proti SK Sigma Olomouc.
  3. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Sigma Olomouc za nesportovní chování fanoušků (výtržnosti a poškození zařízení stadionu) v utkání 1. kola F:L proti FC Baník Ostrava.
  4. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FK Teplice za porušení povinností pořadatele (vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání 1. kola F:L proti FC Viktoria Plzeň.
  5. Příští zasedání DK LFA se uskuteční ve čtvrtek 11. 8. 2022 od 14 hodin v Praze.

Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR

LFA