Asger Sørensen novou posilou Sparty

Spartu posílí urostlý obránce Asger Sørensen. Šestadvacetiletý dánský fotbalista přichází do Sparty z Norimberku. Na Letné podepsal víceletou smlouvu.

„Museli jsme reagovat poté, co se ukázalo, že zranění Ondry Čelůstky je vážnější a vyžádá si delší dobu léčby. Přichází proto Asger, který je z předchozích působišť zvyklý na velmi soubojové a fyzicky náročné zápasy,“ říká o nové posile sportovní ředitel AC Sparta Praha Tomáš Rosický. „Přivádíme Asgera z toho důvodu, že má nezbytné předpoklady pro to, aby byl úspěšný v našem stylu hry,“ doplňuje Rosický

 Šestadvacetiletý dánský obránce vzápětí poskytl první rozhovor pro Sparta TV.

Asger Sørensen se stává novým hráčem Sparty. Jak ti to zní?

Zní to dobře. Jsem opravdu nadšený, že tu mohu být a moc se na to těším.

Jak by ses popsal jako hráč?

Jsem střední obránce, dobrý na míči. Také bych řekl, že jsem dobrý v osobních soubojích. Jsem silný obránce. Takže asi tak.

Proč ses rozhodl pro přestup do Sparty?

Je skvělé mít možnost tady hrát. Znám se trochu s trenérem Brianem Priskem. Také si myslím, že je velká šance se Spartou vyhrát nějakou trofej. A to je to, co si všichni přejeme.

Zmínil jsi kouče Briana Priskeho. Jak dobře se spolu znáte?

Znám ho z FC Midtjylland. Byl jsem v mládeži, když v klubu působil jako asistent trenéra. Občas jsem se s prvním týmem připravoval. Takže ho trochu znám.

Jaké cíle si ve Spartě dáváš?

Chci vyhrát se Spartou nějaké trofeje a odehrát co nejvíc zápasů. Také chci hrát evropské poháry. To by byl další sen.

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz