Před námi je hodně práce zhodnotil trenér Priske

Sparta má za sebou poslední přípravný zápas na soustředění. V Rakousku se utkala s maďarským Paksi. Sparta vedla a měla řadu dalších příležitostí, soupeř ale z ojedinělé šance vyrovnal. Trenér Sparty Brian Priske tak hodnotil remízové utkání. Můžete se podívat na rozhovor na videu pro Sparta TV, nebo si přečíst překlad.

Jak byste zápas zhodnotil?

Sledoval jsem zápas, který jsme měli pod kontrolou skoro po celých 90 minut. Šancí jsme si vytvořili více než dost a je zázrakem, že jsme vstřelili pouze jednu branku. Dát jsme jich mohli minimálně pět a k tomu jsme navíc neproměnili penaltu. Měli jsme opravdu mnoho dobrých příležitostí, ale z nějakého důvodu to tam zkrátka nepadalo. Zároveň jsme soupeři úplně zbytečně věnovali několik šancí včetně té gólové. To mě samozřejmě trochu zklamalo.

Je lepší pocítit zklamání již v přípravě, nebo až během sezony?

Vždycky to je náročné. Samozřejmě jsem momentálně zklamaný i za kluky, protože dřeli celých 90 minut na náročném hřišti za nepříznivých podmínek způsobených vedrem. Myslím ale, že všichni hráči ukázali koncentraci. Chtěli odevzdat to nejlepší a určitě si, jak jsem říkal, zasloužili vstřelit více branek a zvítězit. Dostal tak alespoň lekci. Nemůžeme si dovolit dostat takový gól, když máme zápas ve svých rukou. V takových situacích musíme přidat druhý, třetí, klidně i čtvrtý. A hrát tak, abychom soupeři nedali žádnou příležitost skórovat.

Jak byste obecně zhodnotil rakouské soustředění?

Jsem převážně spokojený. Udělali jsme několik dobrých kroků a posunuli se kupředu. Předvedli jsme několik dobrých výkonů i v ostatních zápasech. Zároveň jsme mohli vidět, že je ještě třeba určité prvky doladit, což myslím, je očekávatelné. Hráči se ale našemu stylu přizpůsobili dobře, jak po fyzické, tak po taktické stránce v celé řadě aspektů. Nyní musíme zajistit, aby se nám vše dařilo i po celý zápas tak, abychom jej byli schopni dotáhnout k výsledku, který si zasloužíme. Proti Wolfsbergeru to bylo podobné, také jsme mohli z utkání vytěžit víc než porážku. Kráčíme správným směrem, ale je před námi ještě spousta práce.

Jan Kuchta vstřelil první gól za Spartu. Máte z něj radost?

Samozřejmě. Když útočník střílí branky, je to dobré jak pro klub, tak pro samotného hráče, takže i pro Kuchtu. Je vždy dobré vstřelit ten první co nejdřív a doufejme, že si jich pro nás připraví ještě mnohem víc.

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz