Východočeského soupeře přehráli i přestříleli

Čtvrtou letní přípravu Boleslavští vyhráli v domácím prostředí Městského stadionu nad prvoligovým rivalem z Pardubic, kterého v uplynulém soutěžním ročníku ani jednou nepřemohli a s nímž se v podzimní sezóně o body střetnou už na konci srpna. V červencové konfrontaci byli jasně lepší.

V prvním poločase Boleslavští herní převahu vyjádřili třemi góly. Prvním zaměstnaným brankářem však byl boleslavský Polaček, který ve 4. minutě krotil Marešovu ránu z dvaceti metrů nadvakrát. V 11. minutě se do koncovky prodral pardubický Vacek, ale branku minul. První střelu na pardubickou branku vyslal Pech až ve 12. minutě a gólman Markovič ji snadno chytil. Ve 14. minutě první boleslavský roh rozehrál Ladra na Matějovského, který o míč přišel, ale pardubický útok byl neefektivní.

V 17. minutě druhý boleslavský roh rozehrál opět Ladra a k propadnutému míči se na malém vápně dostal Donát a připsal si první gól v mladoboleslavském dresu – 1:0.
Minutu po vedoucím gólu se po Matějovského kolmici řítil do šance Mašek, ale sudí jej zastavili kvůli ofsajdu.

Ve 25. minutě čtvrtý boleslavský rohový kop rozehraný Ladrou pardubický stoper Míka v tísni hlavičkoval přes šíři vlastní branky do pravé tyče, od které se míč odrazil k Donátovi a ten snadno z metru zvýšil boleslavské vedení na 2:0.

Pardubice teprve ve 38. minutě získali první a o dvě minuty druhý roh v tomto zápase, oba od boleslavské branky odvrátil Karafiát.

Ve 43. minutě Fulnek přihrál podle pravé lajny Matějovskému a jeho přetažený centr napálil Karafiát bez přípravy z malého vápna, ovšem gólman Markovič zázračně vytlačil míč nad břevno. Následoval šestý boleslavský roh, jenž rozehrál tradičně Ladra, a z deseti metrů hlavičkující Šimek zamířil přesně k pravé tyči, kam se Markovič natahoval marně – 3:0.

V závěrečné minutě prvního dějství Vaníček odtáhl útok téměř přes celou útočnou polovinu hřiště, přihrál Fulnekovi a ten přízemním zakončením branku minul.

Druhý poločas začali Boleslavští opět svižně a gólově. Pardubice početně prostřídaly o přestávce, Boleslav až uprostřed druhé půle, boleslavskou herní převahu týmové změny neotupily.

Ve 47. minutě po Matějovského pasu Fulnek přihrál do šestnáctky Ladrovi, ten od koncové lajny zpětnou patičkou na malém vápně našel Pecha, jenž po zemi zamířil k pravé tyči – 4:0.

V 56. minutě nepřesnou pardubickou rozehrávku Svobody na Hanče vystihl Ladra a po vniknutí do soupeřova vápna přihrál do gólové šance Maškovi, který branku z necelých deseti metrů přestřelil. V 59. minutě po přesném pasu z pardubické obrany Tischler neuspěl v běžeckém souboji se Suchým, který na hranici vápna skluzem míč pardubickému protihráči vypíchnul. V 60. minutě po Solilově tečované střele získaly Pardubice roh a po jeho rozehrání Toml hlavičkoval do boleslavského břevna a po zmatcích na malém vápně kopali Pardubičtí svůj čtvrtý roh, který již byl neškodný.

Podobně jako v 63. minutě na druhé straně osmý v boleslavském provedení. V 66. minutě nepovedený Solilův centr snadno lapil Lichtenberg. V 70. minutě Fulnekův ostrý centr Mašek ve skluzu z deseti metrů poslal vedle pravé tyče mimo pardubickou branku. Z dalšího boleslavského útoku Látal střílel také nepřesně. V 79. minutě po minele pardubické obrany se ocitl Dufek sám před pardubickým brankářem Budínským, kterého však neprostřelil. V 87. minutě po dlouhém Fulnekově odkopu Dufek v tísni mezi dvěma beky hlavičkou poslal do šance Darmovzala, kterému obránce míč ukopl v poslední chvíli na roh a tomu se Pardubice ubránily. V 90. minutě Preisler poslal trestný kop od pravé postranní lajny přes šířku protivníkovy šestnáctky a Jahič v běhu bez přípravy těsně přestřelil pardubickou branku.

FK Mladá Boleslav – FK Pardubice 4:0 (3:0)

Góly: 17. a 25. Donát, 43. Šimek, 47. Pech. Rozhodčí: Starý – Slavíček, Novák. Diváků: 140.

FK Mladá Boleslav: Polaček (62. Lichtenberg) – Fulnek, Suchý (62. Jahič), Šimek (77. Coňk), Karafiát (62. Rolinek) – Donát (46. Dancák), Matějovský (62. Darmovzal) – Pech (62. Látal), Mašek (77, Dufek), Vaníček (46. Preisler) – Ladra (62. Stránský).

FK Pardubice: Markovič (46. Budínský) – Kurka (46. Toml), Vlček (72. Tischler), Míka (46. Hanč), Halász (46. Helešic) – Vacek (46. Svoboda), Tischler (61. Lee) – Mareš (46. Solil), Sychra (46. Hlavatý), Chvěja (46. Rosa) – Huf (46. Černý).

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                             
Jiří Koros, Ředitel komunikace a PR