Lukáš Sadílek je hráčem Sparty!

Šestadvacetiletý záložník měl od Slovácka povolení, se zapojit do tréninkového procesu a nastoupit do přípravných zápasů Sparty. Oba kluby se v uplynulých dnech dohodly na podmínkách transferu.

„Lukáš Sadílek se na hřišti prezentuje vysokou intenzitou pohybu a hry, což je aspekt, který nám v minulé sezoně scházel. Nebojí se hrát kolmo na výše postavené spoluhráče, je připravený a aktivní ve všech fázích hry, je silný v napadání rozehrávky soupeře a při dostupování k protihráčům, rychle reaguje na změnu situace. A to jak při zisku míče, tak při jeho ztrátě,“ popisuje novou posilu sportovní ředitel AC Sparta Praha Tomáš Rosický.

Sadílek s kapitánskou páskou nastoupil už do prvního přípravného zápasu proti Dukle a o pár dní později nechyběl ani v zahajovací jedenáctce proti Opavě. V obou duelech pak, stejně jako většina jeho spoluhráčů, odehrál 45 minut.

S fotbalem „Sáďa“ začínal v Ostrožské Nové Vsi, odkud zamířil do Uherského Hradiště, kde od roku 2014 sbíral zkušenosti s ligovým fotbalem. Od sezony 2017/18 pravidelně patřil do základní sestavy Slovácka.

V lize dosud odehrál 161 zápasů, ve kterých vstřelil 16 gólů, zaznamenal 20 asistencí. V uplynulé sezoně byl druhým nejvíce vytěžovaným hráčem Slovácka, kterému výrazně pomohl k historickému triumfu v domácím poháru a také ke čtvrtému místu v nejvyšší fotbalové soutěži.

Lukáš prošel všemi mládežnickými reprezentacemi. V dresu s lvíčkem na prsou odehrál v mládežnických výběrech celkem 15 zápasů, ve kterých vstřelil sedm gólů. S výběrem do 21 let bojoval v roce 2018 o postup na EURO 2019. V červnové nominaci trenéra Jaroslava Šilhavého pro zápasy Ligy národů se objevil mezi náhradníky.

A bude hájit sparťanské barvy! Sáďo, těšíme se na Tebe v rudém dresu!

 Čtsa, zdroj a foto: www.sparta.cz