Tisková konference před Portugalskem

Česká fotbalová reprezentace nastoupí ve čtvrtek večer v Lisabonu ke třetímu zápasu nového ročníku Ligy národů proti domácímu Portugalsku.  

Po dvou zápasech díky lepšímu skóre drží pyrenejský tým 1. místo v tabulce, také zásluhou fotbalového kanonýra a nejlepšího střelce reprezentační historie Cristiana Ronalda. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého se pokusí navázat na výkony z úvodních dvou utkání Ligy národů doma, v nichž získali čtyři body.

Český celek ve čtvrtek 2. června porazil ze skupiny A2 po výborném výkonu Švýcarsko 2:1, v neděli 5. června remizoval 2:2 se Španělskem. Přestože do závěru zápasu vedl rozdílem jediného gólu, nakonec přišel o vítězství v 90. minutě. Portugalci hráli první zápas ve Španělsku 1:1 a následně porazili Švýcarsko vysoko 4:0. Ze čtyřčlenné skupiny postoupí vítěz do Final Four Ligy národů, tým ze 4. místa, sestoupí do divize B. Portugalci nový ročník evropské soutěže, začali dobře, naopak český tým ale hraje elitní evropské zápasy poprvé. Šilhavého svěřenci uzavřou červnový program v Lize národů v neděli 12. června, v odvetě se Španělskem v Málage.

Tomáš Souček, trenér Jaroslav Šilhavý před utkáním:

Čtsa, audio, zdroj: www.fotbal.cz