Zraněný Jankto do Portugalska neodletí, tým posílil Tecl

Praha, 7. června 2022 – Trenéři české fotbalové reprezentace museli před odletem do Portugalska na další zápas Ligy národů UEFA udělat dvě změny v nominaci. Zranění nepustí na druhou část červnového srazu Jakuba Jankta, místo něj národní tým posílil Stanislav Tecl.

Česká reprezentace má za sebou úvodní dva červnové zápasy Ligy národů. Švýcarsko porazila 2:1 a se Španělskem remizovala 2:2. Nyní ji čekají dva venkovní zápasy – v Portugalsku (9. června) a Španělsku (12. června).

„Jakub Jankto, který kvůli zranění musel střídat v posledním zápase, se bohužel do konce tohoto srazu nestihne dát zdravotně do pořádku,“ vysvětlil manažer reprezentace Tomáš Pešír.

Tým přesto zůstane třiadvacetičlenný. V pondělí večer se připojil devítinásobný český reprezentant Stanislav Tecl. V úterý dopoledne absolvoval s reprezentací první trénink.

„Standa je rychlostní typ hráče, bojovník a zkušený hráč, který na hřišti nechá pro svůj tým úplně všechno. Vždycky ze sebe vydá maximum a pro soupeře je nepříjemné proti němu hrát. Typologicky se nám hodí k tomu, co v Portugalsku a Španělsku chceme hrát. Ostatně už ve svém posledním reprezentačním zápase proti Ukrajině na podzim předvedl výborný výkon,“ vysvětlil trenér Jaroslav Šilhavý.

A dodal: „Zvažovali jsme, že bychom navíc povolali i útočníka z jednadvacítky, ale nakonec jsme se rozhodli pro Standu Tecla, který se nám do týmu hodí vzhledem k nadcházejícím zápasům typologicky víc.“

Národní tým se do Portugalska přesune v úterý odpoledne. Ve středu ho v Lisabonu čekají oficiální trénink a tisková konference. Zápas proti Portugalsku, ve kterém půjde o první místo v elitní skupině Ligy národů, začne ve čtvrtek ve 20:45 českého času.

Petr Šedivý, Tiskový mluvčí české fotbalové reprezentace