U21 do závěru kvalifikace s Andorrou půjde s obměněným týmem

Reprezentační tým do 21 let půjde do posledního utkání kvalifikace mistrovství Evropy proti Andoře (pondělí 13. června, 18:00) s obměněným kádrem oproti pátečnímu utkání s Anglií (1:2). 

 Nominace doznala změn z různých důvodů, kouč Jan Suchopárek na zápas s Andorrou povolal několik hráčů z reprezentace U20, kteří si tak mohou odbýt soutěžní premiéru v týmu „Lvíčat“.

„V předstihu jsme avizovali, že se náš tým mezi zápasy s Anglií a Andorrou může částečně obměnit. Rozhodlo o tom více aspektů: zdravotní stav některých hráčů či případné disciplinární ohrožení kvůli žlutým kartám před dalšími. S trenérem reprezentace U20 Jiřím Žilákem jsme byli v kontaktu, několik hráčů s námi v minulém týdnu absolvovalo v Praze přípravný kemp a následně odehráli výborné utkání proti Chorvatsku. A nyní jsou připraveni doplnit jednadvacítku,“ uvedl trenér Jan Suchopárek.

Do utkání s Andorrou tak nezasáhnou například brankář Matěj Kovář, obránci Martin Vitík s Davidem Juráskem, záložníci Filip Kaloč, Michal Kohút, Filip Souček, Pavel Šulc nebo útočník Tomáš Čvančara.

Jednadvacítka v sobotu ukončila v Hluboké nad Vltavou první část červnového srazu, tým se znovu sejde ve čtvrtek 9. června a v Brně zahájí přípravu na závěrečný zápas kvalifikace s Andorrou. Týmu se po páteční prohře s Anglií vzdálil přímý postup na mistrovství Evropy v příštím roce, Anglie má nyní na kontě 19 bodů – stejně jako Česko – ale dva zápasy k dobru.

„Uvidíme, jak kvalifikační skupina dopadne. Součty se dělají až po závěrečných zápasech. Pořád to je otevřené, Anglie má před sebou tři zápasy, my jeden. Sami víme, jak těžké jsou některé zápasy zejména na Balkáně. Šance na přímý postup stále existuje, počkejme si na další vývoj. Pokud zůstaneme na druhé místě, samozřejmě se nachystáme na baráž a uděláme maximum, abychom uspěli v ní,“ řekl Suchopárek.

Reprezentace do 21 let v sobotu po týdnu opustila jih Čech, kde se v pátek 3. června na stadionu Dynama České Budějovice dočkala skvělé podpory. Tu vytvořilo přes pět a půl tisíce výborných fanoušků. Jednadvacítka na Střeleckém ostrově v kvalifikaci odehrála čtyři zápasy s bilancí tří výher a jedné prohry.

„Ještě jednou bychom chtěli poděkovat všem fanouškům, kteří v pátek dorazili na stadion a v utkání proti Anglii nám moc pomohli. Byli skvělí, stejně jako v předchozích zápasech jednadvacítky. Velký dík patří všem, kteří nám v Českých Budějovicích, Hluboké nad Vltavou nebo všech tréninkových hřištích zajišťovali od loňského podzimu maximální servis a komfort pro přípravu na naše zápasy. Moc si toho vážíme. Měli jsme tady opravdu skvělé domácí zázemí. Teď se už těšíme do Brna, kde se budeme připravovat na závěrečný kvalifikační zápas proti Andoře,“ dodal kouč Suchopárek.

Mladí reprezentanti se budou v Brně připravovat od čtvrtka, o den později – v pátek 10. června – je na stadionu v Bystrci od 15:30 naplánován otevřený trénink, po jehož skončení se hráči setkají s mladými fotbalisty – podobně jako minulý týden v Českých Budějovicích. 

Nominace U21 na kvalifikační utkání s Andorrou (13. června, 18:00, Brno)

Brankáři: Jiří Borek (1. FC Slovácko), Lukáš Horníček (Braga SC / Port.), Vítězslav Jaroš (Notts County FC / Ang.).

Obránci: Martin Cedidla (FC Fastav Zlín), Denis Donát (MFK Chrudim), Lukáš Endl (FC Zbrojovka Brno), Adam Gabriel (AC Sparta Praha), David Pech (FK Mladá Boleslav), Karel Pojezný (FK Pardubice), Martin Suchomel (AC Sparta Praha), Patrik Vydra (AC Sparta Praha).

Záložníci: Lukáš Červ (FK Pardubice), Kryštof Daněk (SK Sigma Olomouc), Petr Jaroň (FC Baník Ostrava), Matěj Jurásek (FC Sellior & Bellot Vlašim), Adam Karabec (AC Sparta Praha), Jakub Křišťan (FC Sellior & Bellot Vlašim), Michal Ševčík (FC Zbrojovka Brno), Jan Žambůrek (Viborg FF / Dán.). 

Útočníci: Denis Alijagič (FC Slovan Liberec), Daniel Fila (SK Slavia Praha), Václav Sejk (FK Teplice), Filip Vecheta (1. FC Slovácko).

Martin Gregor zástupce ředitele komunikace FAČR / Tiskový mluvčí reprezentace U21