Draci a Tempo ve vedení TOP6

Po druhém týdnu již nemáme v TOP 6 ani jeden neporažený tým. Na vítězství naopak stále čekají hráči Třebíče, kteří ani napočtvrté nedokázali v Nadstavbě o titul uspět.

Po středeční předehrávce se Draci a Arrows spolu utkali v pátek na hřišti v Ostravě. Doma chtěli Arrows přelomit letošní nepříznivou bilanci s tímto soupeřem, jehož ve čtyřech předchozích duelech neporazili. V první směně se jim také povedlo dostat do vedení 2:0, ale ve třetí Draci zásluhou tříbodového homerunu Pabela Manzanera duel otočili ve svůj prospěch a dokázali jej dotáhnout do vítězného konce, když zvítězili 8:3. „Dnes jsme podali slušný výkon, na to, v jaké sestavě jsme byli,“ hledal pozitiva po utkání Boris Bokaj. „Udělali jsme pár chyb na kopci, kdy nám tam ulítlo pár nadhozů na jejich nebezpečné pálkaře a oni z toho profitovali.“ Mnohem spokojenější byl po utkání Hynek Čapka, který ale viděli i nedostatky ve hře svého týmu. „Ze začátku jsme Arrows dali dva body, víceméně dali, protože tam byly dvě mety zdarma,“ začal hodnocení brněnský manažer. „Pak už jsme hráli dobře. Máme spoustu hitů a nadhazovači již házeli výborně, takže jsme je nepustili do nějakého tlaku. Jsem spokojený.“ Kvůli povinnostem v evropských pohárech se třetí utkání série odehraje až 29. června opět v Ostravě, kde budou mít domácí šanci na vendetu.

Jediným týmem, který před víkendem stále čekal na výhru byli Třebíč Nuclears. Ti měli k dispozici pouze jeden duel v pátek proti Hrochům, protože o víkendu se na jejich hřištích hrály mládežnické turnaje. Nakonec byl k vidění parádní souboj nadhazovačů, když domácí Jon Kennedy i hostující Ryan Johnson nedávali soupeři příliš šancí k stažení bodů. Jako rozhodující se tak ukázal moment z dohrávky šesté směny, kdy Ondřej Kalandra stáhl první doběh utkání. Protože Kennedy a následně ani Kellen Croce soupeřovým pálkařům víc doběhů nepovolili, Hroši si připsali výhru 2:0. „Důležitá výhra. Neskutečné výkony předváděli oba nadhazovači. Bylo to těžký, ale nakonec jsme to urvali v náš prospěch,“ řekl po utkání autor vítězného doběhu Dan Ondroušek. „Proti Třebíči vždy hrajeme docela dobře v obraně a oni se proti nám trápí na pálce, takže nám to zjednodušují. Vždy s nimi ale hrajeme vyrovnané zápasy, akorát to zlomíme vždy v náš prospěch,“ hledal důvod letošní stoprocentní bilance Hrochů proti Třebíči brněnský pálkař.

O víkendu se pak hrálo pouze dvakrát městské derby mezi Tempem a Eagles. V něm se oba celky podělily o výhry, když nejdříve Eagles zdolali Tempo 10:2, aby jim to pak v neděli druhý tým základní části vrátil výhrou 6:0. V prvním utkání se Eagles mohli spolehnout na výkon Tomáše Duffka, jenž jim dal sedm dobrých směn, ve kterých povolil pouze jeden doběh. Na druhé straně se zas trápil Jake Rabinowitz, který musel být střídán již ve čtvrté směně a s osmi umožněnými doběhy. Martin Červenka na pálce zazářil dvěma homeruny a jedním odpalem za plot se k němu přidal i Jan Výbora. Druhý den vrátilo Tempo Eagles prohru v parádním stylu. Ethan Skuija na kopci předvedl nejlepší nadhazovačský výkon letošní sezony, když v devíti směnách povolil soupeři pouze dva hity a rozdal neuvěřitelných 21 strikeoutů. „Dnes to byl úplně jiný výkon než včera,“ řekl po nedělním utkání manažer Tempa Lubomír Čuhel. „Probudily se nám pálky a podržel nás Skuija na kopci. Dnes výborný výkon, kompletní zápas, 21 strikeoutů. Myslím, že je to i historický výkon do tabulek české Extraligy. Máme pošetřené nadhazovače do třetího zápasu, který se hraje ve středu,“ dodal na závěr Čuhel.

Aktuální tabulka https://extraliga.baseball.cz/tabulka

rozpis https://pbw.baseball.cz/rozpis-vysledky)

Evženie Votinská, Czech Baseball Association

 

 

,