Češi berou jenom výhru

Před nedělním zápasem se Španělskem informoval na tiskové konferenci trenér Jaroslav Šilhavý o dalších změnách v národním týmu. Z důvodu zdravotních problémů opustil tým Ladislav Krejčí mladší, v sestavě dojde pravděpodobně k dalším změnám.
Češi porazili ve čtvrtečním úvodním utkání skupiny A2 Ligy národů Švýcarsko 2:1. V zápase národního týmu se střelecky prosadil prvním gólem Jan Kuchta, druhý gól byl pro český tým vítězný, pro soupeře vlastní. V základní sestavě byl do zápasu nominován ve stoperské trojici Ladislav Krejčí mladší, který zklamaně opustil tým, takže do dalších dvou zápasů na hřištích Portugalska a Španělska nezasáhne. 
„Změna v sestavě bude, neboť ze zdravotních důvodu opustil národní mužstvo hráč Sparty Krejčí mladší. Takže možná ke dvěma změnám v základní sestavě dojde, uvidím“ řekl trenér Jaroslav Šilhavý na tiskové konferenci.
Tiskové konference se zúčastnil i záložník Jakub Jankto, který působí ve Španělsku v týmu Getafe C.F. Uvedl v úvodní části konference, že chce společně se svými spoluhráči vyhrát a zároveň prodloužit evropskou fotbalovou, vítěznou bilanci, bez porážky v Edenu od zápasu s Brazílií.  
„Byl bych velice opatrnější, Jakub hovořil za spoluhráče dost přesvědčivě, na hráče ale budeme tlačit, aby se soupeře nebáli. Je jasné, že nás nečeká nic lehkého, protože Španělé hrají velmi aktivně a důrazně, navíc doplnili tým mladými talentovanými hráči,“ řekl trenér Šilhavý po odchodu Jantka na tréninkovou přípravu před velice důležitým zápasem, v případě výhry, si český tým upevní první místo v tabulce.
„Já jsem velice rád, že nálada v týmu je dobrá po výhře nad Švýcarskem. Ale hrajeme těžké zápasy Ligy národů za sebou, takže se musíme dobře připravit na dalšího, těžkého soupeře, jako jsou i Španělé. My se musíme každopádně plně koncentrovat na nedělní utkání. Kluci berou zápasy jako fotbalový svátek, díky těmto zápasům, mohou hráči více ve své kariéře, herně a aktivně růst,“ řekl trenér Jaroslav Šilhavý.
Český národní tým v historii fotbalu, ještě Španělsko neporazili. V pěti vzájemných zápasech po rozdělení národních federací, vybojovali Češi pouze jeden bod, v říjnu 1996 v rámci světové kvalifikace. Čtyřikrát prohráli, naposledy 0:1 na EURO 2016 v závěru zápasu v 87. minutě.
„Vždy jdeme do důležitého zápasu s cílem, že chceme vyhrát. Takže děláme vše proto, abychom hráče připravili dobře. Uvidíme, zda to bude, stačit v zápase v rámci herní konfrontace, nakonec úspěšném výsledku,“ prohlásil na závěr tiskovky kouč Šilhavý. 
Tisková konference před zápasem ze Španělskem: 
Zápas se odehraje v neděli 5. června v Edenu Sinobo Stadium od 20:45 hodin.
Následně se český tým přesune do Libanonu, kde se  9.6.2022 střetne s Portugalskem. Odvetný zápas odehraje 12.6.2022 v Málage se Španělskem.   
Informace o vstupenkách a tipy před zápasem ZDE, Informace o Fortuna fanparku ZDE.
Čtsa, kc, audio, foto.