Z Opavy přichází perspektivní Darmovzal

Třetím letním posílením mladoboleslavského prvoligového mužstva je Denis Darmovzal, který přestoupil z Opavy. V FK Mladá Boleslav podepsal smlouvu na příští tři roky s platností do konce června 2025.

Mladoboleslavský trenér Pavel Hoftych vidí v Denisi Darmovzalovi talentovaného mladíka se slibnou perspektivou: „Sledovali jsme jej po celé letošní jaro i v závěru sezony při barážových zápasech proti Bohemians, kde podával na mladého hráče velmi slušné a stabilizované výkony. Věříme, že jeho potenciál je do budoucna veliký. Má dobrou postavu, je technicky slušně vybavený s dobrými fyzickými parametry.“ Podle trenéra k přednosti mladoboleslavského nováčka by měla patřit schopnost nastoupit na více místech v sestavě. „Může hrát celou střední zálohu od šestky až po desítku, dá se říct, že je univerzálem pro střed hřiště. Pro nás je důležité, že ve společných debatách jsme se shodli, že může dost výrazně přebírat zkušenosti od Marka Matějovského,“ dodal trenér FK Mladá Boleslav.
„Na Denise po jeho vydařené sezoně jsme měli nabídky z tří různých ligových klubů, které nás potěšily, a jsme rádi, že svou kvalitu teď může prokázat v Mladé Boleslavi. Vedení FK Mladá Boleslav velice děkuji za korektní jednání,“ prohlásil hráčův agent Roman Brulík. „Děkujeme panu Brulíkovi i vedení opavského klubu za vstřícnost při jednání o budoucnosti Darmovzalova fotbalového talentu,“ uvedl generální ředitel FK Mladá Boleslav David Trunda.

„Nabídka z Mladé Boleslavi mě potěšila a jsem rád, že už mám s ní podepsanou smlouvu. Vždy se mně líbil styl hry, jakou se prezentuje a to také hrálo roli v mém rozhodování,“ řekl Denis Darmovzal bezprostředně po podpisu nové smlouvy v FK Mladá Boleslav. Přiznal, že přichází do hráčské kabiny, v níž nikoho osobně nezná a uvědomuje si, že k jeho spoluhráčům budou patřit velké fotbalové osobnosti Marek Suchý, Milan Škoda, Jiří Skalák a Marek Matějovský.

„Mají toho hodně za sebou a určitě se od nich budu mít co učit. Chtěl bych mít co největší herní vytížení a spolu s nimi vyhrávat,“ dodal opavský odchovanec Denis Darmovzal, který v polovině letošního července oslaví dvaadvacáté narozeniny. Převážnou část své dosavadní fotbalové kariéry kopal v opavském dresu, pouze v jarní sezóně 2020 hostoval v třetiligových Petřkovicích. Za SFC Opava si v ročníku 2020-21 připsal šest prvoligových startů bez vstřeleného gólu. V uplynulém ročníku 2021-22 ve druhé FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE nastoupil do 27 mistrovských utkání a nastřílel 6 gólů. Hrál také v obou barážových utkáních Opavy proti Bohemians.

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                             
Jiří Koros, Ředitel komunikace a PR