Pražské derby ve druhém kole TOP6

Série mezi loňskými účastníky Czech Series začala již ve středu, protože oba týmy čeká o víkendu odjezd do Německa na letošní Pohár Mistrů. Draci Brno do ní vstoupili lépe, když doma porazili Arrows Ostrava 10-3. Velkou zásluhu na tom měl dobře házející Filip Čapka, jehož podpořil velmi dobrý útok a hned tři pálkaři si připsali do statistik homerun, což potvrzuje i Arnošt Dubový. „Důležitá výhra proti Arrows před Pohárem Mistrů potěší. Nadhazovači házeli výborně, pálkařům se dařilo, takže super.“ Arrows tak zatím Draky neporazili v ani jednom ze čtyř vzájemných duelů. „Chtěli bychom na domácím hřišti sérii s Draky vyrovnat a napravit tak středeční porážku. Pokusíme se zlepšit hlavně v útočné fázi, abychom mohli dát nějaký “polštář” nadhazovačům,“ slibuje nadhazovač Arrows Ondřej Satoria.

 

Do pražského derby vstoupí hráči Tempa jako prozatím jediný neporažený tým v TOP 6. Navíc s vědomím, že Eagles dokázali v základní části porazit ve všech vzájemných zápasech. I tak se ale dá očekávat vyrovnaný souboj, což potvrzuje také manažer Tempa Lubomír Čuhel. „Minulý víkend Eagles vůbec nesedl, bude pro ně klíčové sérii odehrát dobře. Čeká nás tedy soustředěný soupeř, který nedá žádnou výhru zadarmo.“ Tempo se v série bude spoléhat zejména na výkony svých nadhazovačů, kteří jsou v letošní sezoně dle statistik nejlepší v Extralize. Ethan Skuija je navíc jediným nadhazovačem v TOP 6, který má v letošní sezoně ERA pod 1.00 a jako jediný dosáhl na metu 100 strikeoutů. Proti nim ale nastoupí tým, jenž se netají tím, že se spoléhá na svůj útok, což potvrdil také manažer Eagles Vladimír Chlup. „V Top 6 budeme pokračovat v útočném baseballu, který se divákům určitě musel líbit.“

Pouze jeden zápas odehrají o víkendu baseballisté brněnských Hrochů a Třebíč Nuclears. Proti sobě se tak postaví dva týmy, které nevstoupily do TOP 6 dle svých představ. Hroši prohráli sérii s Draky 1-2 na zápasy a třebíč dokonce ani jednou nezvítězila proti Tempu. Celek z Vysočiny je tak jediným v TOP 6, který ještě nevyhrál. „Těšíme se na další těžkou sérii v TOP 6. Hroši mají extrémně těžkou rotaci nadhazovačů, se kterými bude zábava soutěžit. Musíme se odrazit a vyjít silní, abychom si udělali nějaké místo v tabulce poté, co jsme minulý víkend prohráli zápasy v úvodu play-off,“ říka před duely s Hrochy hrající manažer Třebíče Jeffrey Barto. Právě nadhoz je letos velmi silnou stránkou Hrochů, kteří se můžou spolehnout zejména na dvojici Jon Kenndedy a Lukáš Ercoli. Ti jsou zatím nejvytíženější na kopci brněnského týmu a dohromady povolili pouze 15 doběhů v 89 odházených směnách. „Máme za sebou sérii s Draky, ve které jsme urvali jedno velmi důležité vítězství. Draci poskládali v letošní sezóně skvělý tým, který zejména doplnili o výrazné zahraniční posily. Proto beru jedno vítězství proti takovému týmu v TOP6 jako úspěch. Teď náš čeká série s Nuclears, která má zase úplně opačné očekávání z naší strany. Pokud chceme pomýšlet na semifinále musíme tuto sérii vyhrát a troufám si říct, že i vyhrát všechny tři zápasy série. To ale nebude vůbec lehké, jelikož Nuclears hrají v letošní sezóně velmi kvalitní baseball a takticky zvládli velmi těžké zápasy. Můžeme se těšit na velmi vyrovnané zápasy, ostatně jako v celé TOP6,“ přemítá před sérii Lukáš Ercoli.

https://extraliga.baseball.cz/rozpis-vysledky

Evženie Votinská, Czech Baseball Association