Obránce Látal z Olomouce přestoupil do Boleslavi

Druhým nováčkem mladoboleslavského kádru v letošním letním přestupovém období je defenzivní hráč Radek Látal, který přichází z Olomouce na přestup a FK Mladá Boleslav se upsal na tři roky.
„Má slušnou práci s míčem, dobré fyzické parametry a z nich hlavně rychlostní a vytrvalostní, velmi dobré centry. Je zvyklý hrát nahoru dolů a myslím si, že se hodí do způsoby hry, který chceme v Boleslavi hrát. Celý dosavadní fotbalový život byl na Moravě a tak se domnívám, že mu prospěje změna prostředí,“ zdůvodnil zájem o Látalův příchod mladoboleslavský trenér Pavel Hoftych. Velmi dobře zná mladého Radka Látala už z doby, kdy působil s trenérem Malurou u české dorostenecké reprezentace, i jeho tátu, kterého z pravomoci sportovního ředitele v Trnavě přivedl do tohoto slovenského klubu na trenérský post a společně dostali tým do základní skupiny Evropské ligy.
Čtyřiadvacetiletý obránce Radek Látal je odchovancem SK Sigma Olomouc, kde se do dospělého áčka prosadil poprvé v zimní přípravě na začátku kalendářního roku 2017. Za olomouckou Sigmu nasbíral 43 prvoligových startů s dvěma vstřelenými góly. Další zkušenosti získal při třech různých hostování v tuzemských klubech: v druholigovém FK Pardubice (2017-18), třetiligovém MFK Vyškov (podzim 2018) a první polovinu letošního kalendářního roku hrál za prvoligový MFK Karviná.
„První kontakt z Mladé Boleslavi přišel od trenéra Pavla Hoftycha, kterého znám z působení v mládežnické reprezentaci. FK Mladá Boleslav považuji za klub z první pětky v ČR. Se zájmem jsem sledoval nadstavbu, kde se Boleslavi dařilo a navíc hrála finále proti Olomouci. Přicházím natěšený, připravený na nové výzvy, chci se poprat o základ, těším se na kabinu, z které znám Mužíka, Smrže, Ladru a věřím, že společně vykopeme v nové sezoně nějaký týmový úspěch,“ prohlásil Radek Látal, který v Mladé Boleslavi podepsal tříletou smlouvu s platností do 30. června 2025.
Zájem Mladé Boleslavi o Radka nás velice potěšil. Vedení FK Mladá Boleslav děkujeme za velmi korektní jednání. Věříme, že Radka tento kontrakt posune, že prokáže svou kvalitu, svůj dobrý fyzický fond a pomůže týmu Pavla Hoftycha v nové sezoně,“ doplnil hráčův agent Roman Brulík.
Hráčovým otcem je dvaapadesátiletý Radoslav Látal, někdejší fotbalista (SK Sigma Olomouc, Dukla Praha, FC Schalke 04, FC Baník Ostrava, reprezentant Československa i Česka) a dnes trenér (MFK Frýdek-Místek, SFC Opava, Baník Sokolov, FC Baník Ostrava, MFK Košice, Piast Gliwice, SK Sigma Olomouc, Bruk-Bet Termalica Nieciecza).
Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                             
Jiří Koros, Ředitel komunikace a PR