V nominaci české reprezentace na Ligu národů chybí Schick a další hráči ze zdravotních důvodů

Do nominace české fotbalové reprezentace na červnové zápasy Ligy byl nominován, nováček a hráč FC Hradec Králové Adam Vlkanova. Do národního týmu se vrací po delší době Václav Černý, po několika měsících Jiří Pavlenka. Nechybí ani opory, v záloze Tomáš Souček, obránce Vladimír Coufal a brankář Tomáš Vaclík.
Češi postupně vyzvou Švýcarsko do pražského Edenu 2. června, rovněž Španělsko 5. června, Další zápasy se odehrají na půdě Portugalska 9. Června a odveta ze Španělskem 12. června. Pro příznivce fotbalu na domácí utkání jsou již v prodeji na webu www.vstupenkyfotbal.cz , na stejné adrese začne v pátek také předprodej na venkovní zápasy.
„Už postup do elitní skupiny Ligy národů pro nás byl obrovský úspěch. Je to Liga mistrů na reprezentační úrovni. Všichni tři naši soupeři patří k evropské špičce, a čekají nás tak těžké zápasy. Uděláme všechno pro to, aby na nás fanoušci mohli být pyšní. Doufám, že nás příznivci ve všech zápasech poženou za co nejlepšími výsledky,“ uvedl trenér Jaroslav Šilhavý na tiskové konferenci.
Národní tým bude postrádat v zápasech několik opor. Ze zdravotních důvodů chybí v nominaci Jan Bořil, Ondřej Čelůstka, David Hovorka, Tomáš Kalas, Antonín Barák, Tomáš Holeš, Lukáš Masopust, Lukáš Provod, Petr Ševčík, Patrik Schick a Matěj Vydra.
Do týmu se naopak vrací Vladimír Coufal, který scházel v březnové baráži o postup na mistrovství světa z důvodu zranění.  Po roce a půl je v nominaci opět Václav Černý, který vynechal celý loňský rok, kvůli zranění kolena. Do reprezentace se vrátil brankář Jiří Pavlenka, který se zranil v loňské přípravě na EURO. Za výbornou formu v mistrovské ligové sezoně obdržel, po dvou letech pozvánku Lukáš Kalvach.
Trenér Jaroslav Šilhavý povolal na červnová utkání, jednoho nováčka. Královéhradecký záložník Adam Vlkanova, který si o pozvánku řekl po výborných výkonech v uplynulé sezoně FORTUNA:LIGY.
„Dveře do reprezentace nemá zavřené nikdo. Adam má za sebou vydařenou sezonu, za kterou si premiérovou pozvánku do národního týmu zaslouží. Má velký podíl na konečném ligovém umístění Hradce Králové. Věřím, že nám ukáže, proč jsme mu dali důvěru,“ řekl Jaroslav Šilhavý v průběhu tiskové konference. Jeho svěřenci zahájí reprezentační sraz v pondělí 30. května v Praze. Den předtím v neděli se většina hráčů z týmu zúčastní slavnostního vyhlášení ankety Puma Fotbalista roku 2021.
NOMINOVÁNI / NATIONAL TEAM SQUAD

Brankáři / Goalkeepers

JMÉNO A PŘÍJMENÍ

VĚK

KLUB

STARTY

BRANKY

Jiří Pavlenka

30 let

SV Werder Brémy

14

0

Jindřich Staněk

26 let

FC Viktoria Plzeň

3

0

Tomáš Vaclík

33 let

Olimpiacos FC

49

0

Obránci / Defenders

JMÉNO A PŘÍJMENÍ

VĚK

KLUB

STARTY

BRANKY

Jakub Brabec

29 let

Aris Soluň

26

2

Vladimír Coufal

29 let

West Ham United

26

1

Milan Havel

27 let

FC Viktoria Plzeň

2

0

Václav Jemelka

26 let

SK Sigma Olomouc

3

0

Aleš Matějů

25 let

FC Benátky

11

0

Tomáš Petrášek

30 let

Raków Czestochowa

3

0

Jaroslav Zelený

29 let

FK Jablonec

2

0

David Zima

21 let

FC Turín

7

0

Záložníci / Midfielders

JMÉNO A PŘÍJMENÍ

VĚK

KLUB

STARTY

BRANKY

Václav Černý

24 let

FC Twente

2

0

Jakub Jankto

26 let

Getafe CF

43

4

Lukáš Kalvach

26 let

FC Viktoria Plzeň

1

0

Ladislav Krejčí ml.

23 let

AC Sparta Praha

1

0

Ondřej Lingr

23 let

SK Slavia Praha

2

0

Jakub Pešek

28 let

AC Sparta Praha

10

4

Michal Sadílek

22 let

FC Twente

10

0

Tomáš Souček

27 let

West Ham United

48

9

Adam Vlkanova

27 let

FC Hradec Králové

0

0

Útočníci / Forwards

JMÉNO A PŘÍJMENÍ

VĚK

KLUB

STARTY

BRANKY

Adam Hložek

19 let

AC Sparta Praha

14

1

Václav Jurečka

27 let

1.FC Slovácko

1

0

Jan Kuchta

25 let

FK Lokomotiv Moskva

6

0

Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý před zápasy Ligy národů:

 

Čtsa, kc, audio, foto.