Brankář Šeda podepsal smlouvu pro příští ročník

Mezinárodně ostřílený brankář Jan Šeda se necelý měsíc před zahájením přípravy na nejbližší ligový ročník 2022-23 dohodl s vedením FK Mladá Boleslav na podmínkách spolupráce do konce června příštího roku.

„Za prodloužení smlouvy jsem nesmírně rád. Je oceněním v mém věku, že na to pořád mám a vedení se mnou stále počítá. Seděli jsme s panem Dufkem i s panem Trundou a bavili se o budoucí možnosti předávat mladším brankářům zkušenosti, kterých mám dost a i za tuto důvěru jsem moc rád,“ komentoval Jan Šeda své roční prodloužení profesionální smlouvy.

Dnes sedmatřicetiletý gólman se narodil ve Vysokém Mýtě a do Mladé Boleslavi přišel v létě 2005 ze Slovanu Pardubice na hostování, které později završil přestupem. Ve své pestré kariéře mladoboleslavský dres svlékl třikrát, ovšem třikrát se také do Mladé Boleslavi vrátil. Poprvé odešel v červenci 2013 na hostování do nizozemského RKC Waalwijku, za který z třiadvaceti ligových utkání Eredivisie vychytal pět čistých kont a například po vítězném utkání proti PSV Eindhoven (2:0) byl vyhlášený hvězdou zápasu. Z Nizozemí se vrátil v červnu 2014, aby o dva měsíce později přijal nabídku indického klubu FC Goa. Za čtyři měsíce v Indian Super League v polovině ze čtrnácti mistrovských duelů udržel čisté konto a měl nejlepší statistiky ze všech brankářů indické profesionální ligy. V lednu 2015 se už hlásil do služby v Mladé Boleslavi, kde mu v létě 2017 skončila smlouva a část podzimní sezóny strávil v Teplicích. Od ledna 2018 až dosud patří už bez přerušení do prvoligového kádru FK Mladá Boleslav. V nejvyšší české lize odchytal celkem 169 utkání (ve 45 neobdržel gól), všechny za Mladou Boleslav, neboť při svém tříměsíčním teplickém působení sedm mistráků odseděl na lavičce náhradníků a do branky se nedostal. V Mladé Boleslavi se podílel na zisku dvou trofejí českého poháru v ročnících 2010-11 a 2015-16.

 Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                              
Jiří Koros, Ředitel komunikace a PR