VÁCLAV PILAŘ SE VRACÍ DO VIKTORIE

Viktoria Plzeň hlásí první posilu pro novou sezonu 2022/2023. Dres Viktorie znovu oblékne záložník Václav Pilař, který se s klubem dohodl na ročním kontraktu. „Mám obrovskou chuť pomoci Viktorce znovu do Evropy,“ má jasno rychlonohý fotbalista.
V dresu Viktorky zažil skvělé časy. Zahrál si zápasy v prestižní Lize mistrů, získal dva mistrovské tituly (2014/2015 a 2017/2018) a svými výkony si vysloužil i reprezentační dres, když na EURO 2012 nastoupil do všech zápasů právě pod současným trenérem FCVP Michalem Bílkem. Teď se Václav Pilař vrací domů, domů do Plzně!
https://www.instagram.com/tv/Cd55xvXqb6R/?utm_source=ig_web_copy_link
„Vašek Pilař to u nás velmi dobře zná, jde do známého prostředí, a i my víme, co od něj můžeme čekat. Pořád je velmi rychlým typem hráče, což dokázal například v podzimních duelech Evropské konferenční ligy. Je nepříjemný pro jakoukoli obranu. Navíc v něm cítím obrovskou motivaci porvat se znovu o účast v pohárech,“ komentuje příchod Václava Pilaře generální ředitel klubu Adolf Šádek.
„Když se mi Viktorka asi před týdnem ozvala, nebylo vůbec o čem přemýšlet. V Plzni se prostě cítím jako doma a miluju to tady,“ má jasno „Pilka“.
„Jednání tedy byla opravdu jednoduchá a rychlá, měl jsem od začátku jasno. V Jablonci jsem byl moc spokojený, chovali se tam ke mně krásně hlavně po lidské stránce, ale jakmile se mi ozval pan Šádek, bylo rozhodnuto,“ doplňuje hráč, který si na svůj dres vybral znovu číslo 6.
Právě možnost vyzkoušet si znovu kvalifikaci o Ligu mistrů je pro Václava Pilaře velkou motivací. „Já jsem v tomhle vždycky blázen. Kdo mě zná tak ví, že mám velké ambice a budu je mít do chvíle, než mě někdo řekne, ať si sednu na zadek,“ směje se. „A nejdůležitější pro mě je jít do klubu, který to má úplně stejně. Ve Viktorce se mi to zase plní,“ dodává s tím, že Liga mistrů je obrovské lákadlo.
„Viktorka byla v pohárech vždycky strašně silná a věřím, že se nám to podaří znovu. Tým má velkou sílu, což dokázal v této sezoně a já jsem rád, že tady teď mohu být zase u toho. V minulosti jsem měl zdravotní problémy, ale snad jsem si za to všechno, čím jsem si prošel, tohle nyní zasloužil a jsem zpátky v týmu, který miluju a nikdy jej neodmítnu.“
Pilko, vítej doma!
Mgr. Václav Hanzlík, Ředitel komunikace, Head of communication.
FC V. Plzeň