Do baráže i Bohemians   

 S Teplicemi, jejichž účast v baráži byla jistá se do této záchranářské akce ve Fortuně:lize ocitl i tým Bohemians. Při remíze Jablonce a Zlíně jim vršovickým fotbalistům nebylo nic platné hladké vítězství 4:0 nad sestupující Karvinou.
Čtyři góly Puskáse!
Husarský kousek, teprve v devátý v historii  samostatné české nejvyšší fotbalové soutěže, se v sobotu ve vršovickém Ďolíčku, povedl  29letému Davidu Puskášovi. Znamenitý závěr v nadstavbě však nebyl nic platný, neboť při stejném součtu 34 bodů s Jabloncem rozhodly vzájemné zápasy, navíc  Severočeši měli i lepší brankový rozdíl.
V nadstavbě Pardubice dominovaly
Dlouho se potácel pardubický tým na barážových pozicích. Avšak v nadstavbě byl ze všech týmů jasně nejlepší. Z pěti zápasů vyhrál čtyři, pouze ve Zlíně remizoval. Zisk 13 bodů a skóre 7:1 jej nakonec dostal na konečné 11. místo. V sobotu byly  Pardubice úspěšné i v Teplicích 2:0, když jim hodně pomohli i domácí vlastním gólem Bulmagy krátce před koncem prvního poločasu. Na stadiónu ve Stínadlech bylo pouze 1 228  diváků. Otázka je, zda aspoň tým v hojném počtu povzbudí v barážovém duelu s Vlašimí.
Výstavní gól Procházky
Remízový král z Jablonce nezůstal dlužen své pověsti ani v tak důležitém střetnutí, jakým byl zápas ve Zlíně. Na jeho vedoucí gól Ikauniekse z bezprostřední blízkosti odpověděl krátce po zahájení druhé poločasu kapitán domácích Procházka, který z 25 metrů poslal pumelici  pod břevno Hanušovy branky. Na stopera, pro něhož to byl druhý gól v tomto ligovém ročníku, parádní akce.
Baráž  začíná ve čtvrtek
Pět dní po skončení nadstavby ve Fortuně a po 30. kole ve FNL  začíná baráž. Ve čtvrtek 19. května se v prvních  zápasech střetnou  Opava s Bohemians a Teplice s Vlašimí.
Odvety budou v neděli  22. května  v pražském Ďolíčku a  ve Vlašimi.  
Miliónová prémie pro Boleslav
Po vítězství 2:1 v Olomouci  fotbalisté Mladé Boleslavi v odvetném utkání na domácím hřišti  remizovali po dvou brankách  Ewertona. Tento velmi technicky vyspělý brazilský fotbalista však připravil domácí o vítězství neproměněním pokutového kopu.
Boleslavským  patří ve Fortuna: lize sedmé místo a navíc získali vypsanou finanční prémii  1 milión korun! Zřejmě to bylo naposled, v příště sezóně pro mužstva  ze 7. až 10. místa  skončí nejvyšší soutěž po 30. kole.
Čtsa, ph., kc.,