V neděli v Edenu 303. Derby

Slávisté odehrají závěrečný zápas stříbrné sezony v neděli v Edenu od 17:00 hodin, pražské 303. derby o kterém se vyjádřili záložník Petr Ševčík a asistent Jaroslav Köstl.
Sešívaní uzavřou sezonu soubojem s odvěkým pražským rivalem potřetí za poslední čtyři ligové ročníky. V případě vítězství srovnají letošní zápasovou bilanci na 2:2.
„Samozřejmě nás mrzí, jak sezona dopadla. Nesplnili jsme cíl, který jsme měli. Na druhou strany nás čeká největší zápas v lize – derby, uděláme všechno pro to, abychom potěšili naše fanoušky,“ říká před posledním zápasem sezony asistent trenéra Jaroslav Köstl.
„V tomhle zápase se nemusíme nikdy bát o motivaci. Chceme být pořád vládci Prahy,“ nepochybuje záložník Petr Ševčík.
Červenobílí po tříleté nadvládě nad tuzemským fotbalem v letošním ročníku skončí druzí, poslední zbytky naděje na čtvrtý mistrovský titul v řadě sebrala středeční remíza na hřišti Baníku Ostrava.
„Sezona byla dlouhá, hned na začátku se dají hledat příčiny, utekl nám začátek, hlavně v Evropě. V Konferenční lize jsme se dostali daleko, takže jsme hráli dvakrát týdně, ale trochu jsme trpěli na soupisku. Bylo hodně zranění i nemocí. Pro příští sezonu musíme být silnější hlavně ve venkovních zápasech,“ objasňuje Jaroslav Köstl.
„O titul jsme přišli zbytečnými ztrátami. Tyhle týmy jsme měli přehrát. V závěru už si to Plzeň zkušeně pohlídala,“ vysvětluje Petr Ševčík.
Nedělního soupeře povede do utkání jako hlavní trenér Michal Horňák, ve svém prvním zápase podlehl Slovácku 1:2.
„Zápas se Slováckem nemá moc vypovídající hodnotu. Sparta sezonu směřuje ke dvěma zápasům – derby a středečnímu finále poháru. Trenér protočil sestavu a říkal, že nechce odkrývat karty,“ říká asistent trenéra.
„Nemají o co hrát, ale derby je specifický zápas. Nezáleží na okolnostech, oba dva týmy budou chtít vyhrát,“ dobře zná souboje o Prahu Petr Ševčík.
Hráči i celý realizační tým věří, že je v posledním utkání sezony poženou vyprodané tribuny.
„Těšíme se na fanoušky. Doufám, že se hezky rozloučíme se sezonou. Nebyla to žádná tragédie, to jsou jiné věci na světě. Jednou se i na tuhle sezonu bude vzpomínat. Jeden soupeř byl prostě v lize letos lepší. Věřím, že klukům přijde za sezonu poděkovat celý stadion,“ těší se na velkou návštěvu Jaroslav Köstl.
„Bude to poslední zápas. My i fanoušci se budou chtít rozloučit. Očekávám plný dům,“ říká Petr Ševčík.
Z utkání proti Baníku musel už po 22 minutách hry odstoupit kvůli zranění Ondřej Kúdela.
„Kúdela dostal ránu do oblasti kolene, nešlo pokračovat. Probíhají procedury a uvidíme, jestli ho budeme moct využít do zápasu,“ uzavírá asistent trenéra Jaroslav Köstl.
Asistent trenéra Jaroslav Köstl, Petr Ševčík před utkáním:
303. derby začíná v Edenu v neděli v 17:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV sport. Další informace najdete na našich klubových kanálech. Slávisti, přijďte se společně s námi rozloučit se sezonou. 
 
Čtsa, audio, zdroj: www.slavia.cz foto: www.sportovnizurnal.cz