Po čtyřech letech titul do Plzně!

V předposledním kole nadstavby Fortuna:ligy  je rozhodnuto!  Slavia pouze remizovala v Ostravě a Plzeň se po vítězství nad Hradcem Králové mohla radovat. Po čtyřech letech putuje titul do západočeské metropole. Zaslouženě, neboť ze všech týmů měla Viktorie nejstabilnější výkonnost,  ve 34 zápasech pouze dvakrát prohrála. V samostatné  české nejvyšší soutěži je to už její šesté prvenství.
Jako v domácím prostředí
Do Mladé Boleslavi přijelo Viktorii povzbudit bezmála dva tisíce fanoušků, kteří ji vytvořili domácí prostředí.  Od začátku zápasu plzeňský tým šel cílevědomě  vstříc úspěchu. Především těžil  z důrazu v útočných akcích a když po 20 minutách  Beauguel   využil špatný zásah obránce Leibla a napálil míč pod břevno hradecké branky, bylo zřejmé, že to není gól poslední. Byl to především  francouzský tandem Mosquera, Beauguel, který nejvíc zatápěl hradecké obraně. Oba tito technicky dobře vybavení hráči byli k nezastavení. Většinou byli před soupeřovou brankou v pravý okamžik. Deset minut po přestávce, kdy po hlavičce Chorého vyražené brankářem Vízkem, byl  Mosquera  u míče nejdřív a dorazil míč do sítě, bylo vymalováno!. Poslední půlhodinu už  hosté měli hru zcela pod kontrolou. Jakmile se dozvěděli  o remíze Slavie, propukla oslava.  Hlavy plzeňských hráčů zdobily mistrovské kšiltovky.
Hradec bez Vlkanovy a Mejdra, které vedení klubu potrestalo za nedělní „námluvy“ se Slavií a sledováním jejího zápasu se Slováckem, byl jen stínem týmu dominujícího v utkáních s oběma pražskými „S“. A prohra Slavie, obhájce titulu, byla cestou do pekla.

Kapitán Lukáš Hejda V, Plzeň. Trenér Hradce Králové Miroslav Koubek po utkání:  
Marná snaha Slavie
Zápasy s Baníkem v Ostravě  jsou pro Slavii vždy rizikové a přichází tam o body.  V základní části Pražané  v prosinci zde remizovali po divokém průběhu 3:3 a dohráli bez dvou vyloučených. Tentokrát hráli posledních 25 minut v početní převaze oni, neboť za sražení Sora  dostal červenou kartu Lischka. Marná však byla  snaha  změnit skóre 1:1, které bylo už po prvním poločase. Jedinou gólovou šancí   proti oslabenému soupeři byla střela Holeše z trestného kopu z hranice pokutového území, která se odrazila od břevna.
Byl to zápas rozdílných poločasů V prvních 45 minutách po vedoucí brance Sora  se domácí rychle vzpamatovali. Jakmile  Buchta vyrovnal, často hrozili z protiútoků. Znamenitě  také zahrávali standartní situace, především  rohové kopy. Ve druhém poločase byla Slavie lepší, několik střídání přineslo sice rychlejší přechod  z obrany do útoku, ale jako často v této sezóně chyběl  gólový efekt. Marně sázel trenér Trpišovský na Lingra, kterého v závěru zápasu vystřídal Fila.
Slavia tedy skončí druhá a na závěr nadstavby  přivítá v neděli v Edenu  Spartu.
Trenér Baníku Tomáš Galásek, trenér Slavie Jindřich Trpišovský po utkání:
Čtsa, ph., kc, audio, foto: www.fcviktoria.cz