Boleslav si do finálové odvety přivezla z Olomouce těsný náskok

Boleslavští vyhráli potřetí v ligové nadstavbě, když předvedli na kvalitním trávníku Androva stadionu vyspělý a sebevědomý výkon. Hanáckého protivníka předčili kombinační jistotou a přesnější koncovkou. Gólman Šeda v závěru zneškodnil Růskovi pokutový kop.
První poločas začal olomouckou příležitostí po Šedově nepřesné rozehrávce, ale při postupném ostřelování boleslavské branky se nikdo ze tří hanáckých střelců neprosadil, a tak se skóre nezměnilo. Potom Boleslavští bez mimořádného úsilí ubránili první olomoucký roh a v 9. minutě atak hanáckých Růska s Daňkem ve spolupráci se Šimkem vyřešil jistě Šeda. S přibývajícími minutami se hra na chvíli opticky vyrovnala, ale více nebezpečnější událostí se dělo před boleslavskou brankou. V 17. minutě Ladra neuspěl proti Jemelkovi. Ve 28. minutě dramatickou situaci na boleslavském malém vápně Boleslavští zvládli a do bezpečí míč odvedli Šimek a Pech.
Ve 33. minutě nepřesnou Vepřekovu rozehrávku zachytil Douděra, přihrál Hlavatému a ten z necelých dvaceti metrů soupeřovu branku přestřelil. V příští minutě se Daněk marně snažil přejít přes Suchého. Ve 35. minutě Ladra přihrál Matějovskému a ten přes šířku hřiště hledal Ewertona, ale u míče byl dříve brankář Stejskal. Ve 36. minutě po Zmrzlého centru Breite těsně minul levý horní růžek Šedovy branky. Pět minut před koncem poločasu Breiteho dobře rozehraný trestňák Hubník hlavou usměrnil do Šedovy náruče. Ve 44. minutě Douděra vybojoval první boleslavský roh, který rozehrál Ewerton a po Douděrově střele se kopal další roh, tentokrát zakončený Suchého nepřesnou střelou nad olomoucké břevno.
Na konci poločasu, který rozhodčí Krejsa nastavil o dvě minuty, byl mimo hřiště ošetřovaný stoper Hubník a olomoucká obrana za jeho absenci krutě zaplatila, neboť ve zmíněném nastavení po Karafiátově autovém vhazování Breite tísněn Smržem sice míč odhlavičkoval mimo vápno, ale Pech z necelých dvaceti metrů ranou bez přípravy úspěšně zamířil k levé tyči – 0:1.
Druhý poločas nezačal předpokládanou olomouckou aktivitou. Tři minuty po změně stran Boleslavští promarnili výhodu třetího rohu a v 52. minutě Ladrovo tvrdé zakončení kombinačního ataku Stejskal lapil u levé tyče.
V 55. minutě Douděra po pravé straně odtáhl boleslavský útok, který zakončil Hlavatý, jehož střela se otřela o jednoho z olomouckých obránců mimo Stejskalův dosah – 0:2.
Za necelých pět minut byla Boleslav blízko třetího úspěchu, když Matějovský přihrál Hlavatému, ten z rohu brankoviště nezištně míč posunul Ladrovi, který z pár kroků netrefil odkrytou soupeřovu branku. Olomoučtí odpověděli v 62. minutě, kdy po Poulolově přihrávce Růsek vypálil k levé tyči, kam se Šeda vrhnul včas, míč vyrazil a vzápětí před dorážejícím protihráčem ho druhým dotekem posunul definitivně mimo brankovou konstrukci. Necelou půlhodinu před koncem se Olomoučtí nastěhovali na boleslavskou půlku hřiště, vynutili si sérii rohových kopů a snížili skóre na rozdíl jediného gólu.
V 70. minutě Olomoučtí zaútočili podle levé lajny, odkud při zemi odcentroval Růsek, míč ještě prodloužil Zmrzlý a z necelých deseti metrů do odkryté poloviny branky střílel úspěšně Zifčák po čtvrthodince svého pobytu na hrací ploše – 1:2.
V 75. minutě olomoucká defenzíva se štěstím odvrátila Matějovského trestňák. Deset minut před koncem Matějovského zbytečně přišlápl Poulolo, což sudí Krejsa ponechal bez povšimnutí a tak nebylo divu, že vzápětí řešil potyčku těchto dvou hráčů.
V 87. minutě rozhodčí Krejsa nařídil přísný pokutový kop po střetu Smrže s Langrem, ovšem Růskovu střelu k levé tyči zkušený Šeda vystihl a vyrazil mimo brankovou konstrukci. Ani natažení utkání o tři minuty olomouckému týmu k toužebnému vyrovnání nepomohlo.
Trenér Pavel Hoftych, David Pech po utkání:
SK Sigma Olomouc – FK Mladá Boleslav 1:2 (0:1)
Góly: 70. Zifčák – 45. Pech, 55. Hlavatý. Rozhodčí: Krejsa – Podaný, Matoušek.  ŽK: Daněk – Douděra, Smrž, Matějovský, Hoftych (trenér). Diváků: 2750
SK Sigma Olomouc: Stejskal – Zmrzlý, Jemelka, Hubník (46. Poulolo), Vepřek (63. Langer) – Chvátal, Breite, Sedlák (83. Slaměna), Daněk (56. Zifčák) – Hadaš (56. Šíp), Růsek. Trenér: Jílek.
FK Mladá Boleslav: Šeda – Pech (80. Sladký), Šimek, Suchý, Karafiát – Douděra (74. Skalák), Matějovský, Smrž, Ewerton – Hlavatý (63. Mašek) – Ladra (74. Škoda). Trenér: Hoftych,
Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, Ředitel komunikace a PR