Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 5. 5. 2022

Disciplinární komise projednala tyto případy:
1.Disciplinární komise potrestala klub FC Viktoria Plzeň za porušení povinností pořadatele v utkání 29. kola F:L proti FC Baník Ostrava (nevhodné pokřiky fanoušků a vhazování předmětů na hrací plochu) a současně za porušení povinností pořadatele v utkání 1. kola skupiny o titul FINÁLE F:L proti 1. FC Slovácko (pronesení a použití pyrotechniky vedoucí k přerušení utkání a nevhodné pokřiky fanoušků) úhrnným trestem peněžité pokuty ve výši 80 tisíc korun.
2.Disciplinární komise potrestala klub SK Slavia Praha za nesportovní chování fanoušků v utkání 29. kola F:L proti FK Jablonec (použití pyrotechniky a poškození zařízení stadionu) a současně za nesportovní chování fanoušků v utkání 1. kola skupiny o titul FINÁLE F:L proti FC Hradec Králové (výtržností fanoušků a poškození zařízení stadionu) úhrnným trestem peněžité pokuty ve výši 60 tisíc korun.
3.Disciplinární komise potrestala klub FC Viktoria Plzeň za nesportovní chování fanoušků (nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání 30. kola F:L proti FK Mladá Boleslav peněžitou pokutou ve výši 30 tisíc korun.
4.Disciplinární komise potrestala klub Bohemians Praha 1905 za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání 30. kola F:L proti FC Hradec Králové peněžitou pokutou ve výši 50 tisíc korun.
5.Disciplinární komise potrestala klub AC Sparta Praha za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití významného množství pyrotechniky vedoucí k přerušení utkání na dobu delší než dvě minuty a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání 1. kola Skupiny o titul FINÁLE F:L proti FC Baník Ostrava peněžitou pokutou ve výši 120 tisíc korun.
6.Disciplinární komise potrestala klub FC Baník Ostrava za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky) v utkání 1. kola Skupiny o titul FINÁLE F:L proti AC Sparta Praha peněžitou pokutou ve výši 40 tisíc korun.
7.Disciplinární komise potrestala klub FC Zbrojovka Brno za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky, nevhodné rasistické projevy fanoušků na adresu hráče domácích a vhazování předmětů a pyrotechniky na hrací plochu) v utkání 25. kola F:NL proti MFK Vyškov peněžitou pokutou ve výši 80 tisíc korun.
8.Disciplinární komise potrestala klub Slezský FC Opava za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání 25. kola F:NL proti 1. FK Příbram peněžitou pokutou ve výši 10 tisíc korun.
9.Disciplinární komise uložila trest zákazu výkonu všech funkcí na 1 soutěžní utkání a peněžitou pokutu ve výši 10 tisíc korun asistentovi trenéra klubu SK Slavia Praha panu Jaroslavu Köstlovi za vyloučení v utkání 2. kola Skupiny o titul FINÁLE F:L proti FC Viktoria Plzeň.
10.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Viktoria Plzeň za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání 2. kola Skupiny o titul FINÁLE F:L proti SK Slavia Praha.
11.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Slavia Praha za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky, nevhodné pokřiky a projevy fanoušků a jiných osob, nevhodné rasistické projevy fanoušků na adresu hráče hostů, vhazování předmětů na hrací plochu, nezamezení vstupu neoprávněným osobám na hrací plochu a do prostoru vyhrazených družstvům a výtržnosti fanoušků) v utkání 2. kola Skupiny o titul FINÁLE F:L proti FC Viktoria Plzeň.
12.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s generálním ředitelem klubu FC Viktoria Plzeň panem Adolfem Šádkem za disciplinární přečin pohoršující, urážlivé nebo ponižující chování v utkání 2. kola Skupiny o titul FINÁLE F:L proti SK Slavia Praha.
13.Příští zasedání DK LFA se uskuteční ve čtvrtek 12. 5. 2022 od 14 hodin v Praze.
Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR
LFA.