Karviná Fortuna:ligu opouští

Tři kola před koncem nadstavby ve skupině o 11.až 16.místo je rozhodnuto o sestupujícím. Po prohře 0:2 v Jablonci se s Fortuna :ligou loučí Karviná, která v 32 zápasech dokázala získat pouze 18 bodů.
Je zřejmé že po hladkém vítězství nad Teplicemi 3:0, které bylo už po 36. minutě, může být v klidu Zlín. Má na kontě 34 bodů, zatímco  patnáctí Bohemians o sedm bodu méně. A právě Klokani z vršovického Ďolíčku jsou po prohře s Pardubicemi 0:1 namočeni  do baráže nejvíc! Jejich koncovka je zoufalá, Pardubice, které mají „domácí hřiště“ právě v Ďolíčku stačila k zisku tří bodů jediná vydařená střela Hranáče.  Ze tří zápasů v tomto ligovém  ročníku nezískal tým Bohemians s Východočechy ani jediný bod.
Vítězství 2:0 mohl slavit jablonecký remízový král. Už bez trenéra Rady zdolal Karvinou 2:0 a postoupil na 13. místo a na něm už nehrozí pro každý tým potupná baráž.
V posledních třech kolech to bude husté, od Pardubic přes Jablonec, Teplice a Bohemians nikdo nemá jisté. Hodně napoví třetí kolo, které se bude hrát v sobotu 7. května.: Zlín – Bohemians, Pardubice – Karviná a Teplice – Jablonec.
Boleslav nebo Olomouc.
O prémii milion korun si zahrají  Boleslav a Olomouc a vítězi bude patřit sedmé místo Fortuna:ligy. Oba týmy vyhrály i odvetné zápasy.  Mladé Boleslavi  jediný gól stačil k vítězství, který vstřelil Douděra tři minuty před koncem a pak za potlesku diváků  odešel ze hřiště a přenechal  své místo Skalákovi.
Olomouc, v zápase s Libercem, ve kterém ani jeden hráč nedostal žlutou kartu, byla kompaktnější a hlavně střelecky úspěšnější. Vítězství 2:0 toho bylo důkazem.