ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DK ELH – HC SPARTA PRAHA

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě skutečností uvedených v zápisu o utkání zabýval chováním diváků v zápase HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec, který se hrál 22. 4. 2022.
Na základě zápisu a zvláštní zprávy delegáta utkání a po prostudování videozáznamů včetně záběrů z bezpečnostních kamer dospěl k závěru, že v závěru zápasu došlo k opakovanému vhazování předmětů, zejména plastových lahví a kelímků, na ledovou plochu. Část předmětů byla vhozena i na střídačku hostujícího týmu, přičemž jeden z hráčů byl zasažen kovovou mincí. Vzhledem k času zbývajícímu do konce utkání a s přihlédnutím k tomu, že zranění způsobené vhozenou mincí nebylo vážné, rozhodli delegát utkání s rozhodčími, kteří situaci okamžitě řešili, že zápas nebude předčasně ukončen.
Vzhledem k závažnosti přestupku potrestal předseda disciplinární komise ELH klub HC Sparta Praha za porušení povinností pořádajícího klubu finanční pokutou ve výši 120 000 Kč a podmínečným uzavřením části hlediště (sektory 111 a 112) na jedno soutěžní utkání se zkušebním odkladem do 31. 10. 2022. Při stanovení výše trestu přihlédl k přitěžující skutečnosti, že vhozeným předmětem byl do obličejové části hlavy přímo zasažen jeden z účastníků utkání a že úklid ledové plochy a konzultace delegáta utkání s rozhodčími způsobily časovou prodlevu v průběhu utkání.
Praha 28. 04. 2022
PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí ČSLH