Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 28. 4. 2022

Disciplinární komise projednala tyto případy:
 1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům:
               FORTUNA:LIGA
 • Michal Surzyn (FK Jablonec) – ČK.
                FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
 • Jakub Bolf (FK FOTBAL Třinec) – ČK,
 • Jakub Barac (FK Dukla Praha) – ČK.
 1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 2 soutěžní utkání hráči:
               FORTUNA:LIGA
 • Filip Zorvan (MFK Karviná) – ČK.
 
 1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 3 soutěžní utkání hráči:
               FORTUNA:LIGA
 • Rajmund Mikuš (MFK Karviná) – ČK.
 1. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Viktoria Plzeň za nesportovní chování fanoušků (nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání 30. kola F:L proti FK Mladá Boleslav.
 2. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem Bohemians Praha 1905 za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání 30. kola F:L proti FC Hradec Králové.
 3. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Viktoria Plzeň za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky vedoucí k přerušení utkání a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání 1. kola skupiny o titul FINÁLE F:L proti 1. FC Slovácko.
 4. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Slavia Praha za nesportovní chování fanoušků (výtržností fanoušků a poškození zařízení stadionu) v utkání 1. kola skupiny o titul FINÁLE F:L proti FC Hradec Králové.
 5. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky vedoucí k přerušení utkání a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání 1. kola Skupiny o titul FINÁLE F:L proti FC Baník Ostrava.
 6. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Baník Ostrava za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky) v utkání 1. kola Skupiny o titul FINÁLE F:L proti AC Sparta Praha.
 
 1. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Zbrojovka Brno za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky, nevhodné rasistické projevy fanoušků na adresu hráče domácích a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání 25. kola F:NL proti MFK Vyškov.
 2. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem Slezský FC Opava za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky vedoucí k pozdržení navázání hry) v utkání 25. kola F:NL proti 1. FK Příbram.
 3. Příští zasedání DK LFA se uskuteční ve čtvrtek 5. 5. 2022 od 14 hodin v Praze.
Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR, LFA