V neděli start nadstavby Slavie proti Hradci

Slávisty čeká první nadstavbový souboj, v Mladé Boleslavi se střetne v neděli od 19:00 hodin s překvapením letošní sezony, Hradcem Králové.
Slávisté k úvodním kole finálové nadstavby Fortuna: ligy se v neděli utkají v Mladé Boleslavi, z šestým týmem základní části Hradcem Králové. Vstupenky jsou v prodeji zde.
„Těšíme se hodně. Vyhrát základní část nás stálo hodně úsilí. Teď se bude o titulu rozhodovat každý zápas. Je to souboj šesti nejlepších týmů v republice, bude to náročné. Máme před sebou pět utkání, z toho tři skvělé zápasy doma a dva těžké venku,“ vyhlíží závěr sezony trenér Jindřich Trpišovský.
„Konečně je to před námi, těšíme se. Doufám, že to zvládneme vítězně,“ věří stoper David Hovorka.
V poslední konfrontaci obou týmů byli úspěšnější sešívaní. Na Městském stadionu v Mladé Boleslavi zvítězili 5:1. V nadstavbě se ale dá čekat úplně jiné utkání. Hradec od té doby odehrál sedm ligových zápasů a ani jednou neprohrál.
„Je to nováček v podstatě podobným kádrem, který skončil na šestém místě tabulky. Odehrál velice dobré zápasy. V obou zápasech to byl velice nepříjemný soupeř. Je to velice organizovaný tým s šikovnými a nepříjemnými hráči vepředu. Je to překvapení sezony, šesté místo je zasloužené,“ nešetří chválou trenér sešívaných.
„Minulý zápas už je historií, nedělní ale bude rozdílný. Pro nás to bude těžší, budou se chtít ukázat. Nečekám nic lehkého,“ říká David Hovorka.
Nejlepším střelcem Východočechů, kteří si připsali po dlouhé době šesté místo, nejúspěšnější sezonu od roku 1963, je autor šesti gólů, záložník Jakub Rada. Velmi produktivní je Adam Vlkanova a Daniel Vašulín.
„Jsou nepříjemní. zejména Vašulín na hrotu svojí typologií, je vysoký, pohyblivý a velice rychlý. Vlkanova je hráč se skvělým driblinkem. Mejdr na pravé straně záložní řady, podporuje útok a má hodně asistencí. Kuba Rada dává hře myšlenku. Celkově je to dost vyvážený tým,“ vysvětluje Jindřich Trpišovský.
„Hradec hraje kombinační fotbal a zároveň je důsledný zejména dozadu. Nic příjemného pro náš herní úspěšný styl, ale věřím, že se dobře připravíme a utkání zvládneme,“ doufá David Hovorka.
Středeční vítězný zápas proti Zlínu vynechal ze zdravotních důvodů Petr Ševčík, Oscara a Aleše Mandouse vyřadila nemoc.
„Oscar se připojil k týmu, měl by být opět stoprocentně v pořádku. Petr Ševčík je po přechozeném zánětu, takže bude mít individuální program a k týmu se připojí v týdnu,“ uzavírá trenér Trpišovský.
Zápas začíná v neděli v 19:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV sport. Další informace pro fanoušky cestující na utkání naleznete na našich kanálech. Slávisti, vyrazte nás podpořit!
Čtsa, zdroj:  www.slavia.cz foto: www.sportovnizurnal.cz