Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 21. 4. 2022

Disciplinární komise projednala tyto případy:
 1. Disciplinární komise zastavila disciplinární řízení s hráčem FK Varnsdorf Kristianem Zbrožkem po jeho chybném vyloučení v utkání 24. kola F:NL proti MFK Chrudim.
Komentář předsedy DK LFA p. Richarda Bačka: „Na základě zprávy delegáta utkání a záznamu z utkání je zřejmé, že vyloučený hráč Zbrožek se přestupku vůbec nedopustil a došlo ke zjevné chybě rozhodčího spočívající v záměně identity hráče. Disciplinární komise LFA proto rozhodla o zastavení disciplinárního řízení s hráčem Zbrožkem a současně potrestala zákazem startu na jedno utkání hráče Martina Kouřila, který se dopustil disciplinárního přestupku a chybně neobdržel červenou kartu na hrací ploše.“
 1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům:
               FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
 • Martin Kouřil (FK Varnsdorf) – ČK,
 • Luboš Tusjak (FC MAS Táborsko) – ČK,
 • Jaroslav Málek (SK Líšeň 2019) – ČK po 2xŽK.
 1. Disciplinární komise uložila hráči Jaroslavu Málkovi z klubu SK Líšeň 2019 současně i trest peněžité pokuty ve výši 5 tisíc korun za neukázněné chování při odchodu z hrací plochy po vyloučení v utkání 24. kola F:NL proti Slezský FC Opava.
 2. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s asistentem trenéra klubu SK Líšeň 2019 panem Milanem Valachovičem za vulgární projevy vůči rozhodčím v souvislosti s utkáním 24. kola F:NL proti Slezský FC Opava.
 3. Disciplinární komise zastavila disciplinární řízení s klubem FC MAS Táborsko za podezření z porušení disciplinárního řádu FAČR (§56, odst.2) v souvislosti s nedostavením se k utkání 23. kola F:NL na hřišti MFK Chrudim.
Komentář předsedy DK LFA p. Richarda Bačka: „Disciplinární komise LFA obdržela vyjádření obou klubů. Hostující klub dodal dostatečné podklady včetně údajů o projezdu autobusu mýtnými branami a dalších záznamů o pohybu autobusu. Současně s tím Disciplinární komise LFA získala informace od dopravní policie a mohla proto zcela přesně rekonstruovat časový průběh všech okolností. Disciplinární komise vyhodnotila situaci ze všech dostupných dokumentů tak, že výprava Táborska vyjela v dostatečném předstihu před začátkem utkání a nemohla předvídat rozsah a dopad závažných dopravních komplikací spojených s dopravní nehodou na dálnici D1. Z tohoto důvodu bylo disciplinární řízení s klubem Táborska zastaveno.“
 1. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Slavia Praha za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky a poškození zařízení stadionu) v utkání 29. kola F:L proti FK Jablonec.
 2. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Viktoria Plzeň za porušení povinností pořadatele (nevhodné pokřiky fanoušků a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání 29. kola F:L proti FC Baník Ostrava.
 3. Příští zasedání DK LFA se uskuteční ve čtvrtek 28. 4. 2022 od 14 hodin v Praze.
Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR, LFA