TRENÉR JAKUB PETR ZVEŘEJNIL NOMINACI NA MISTROVSTVÍ SVĚTA U18 V NĚMECKU

Po dvou přípravných zápasech s celky Finska (4:3 na samostatné nájezdy) a Lotyšska (5:1) zveřejnili trenér Jakub Petr s asistenty Radimem Skuhrovcem a Darkem Stránským nominaci na mistrovství světa U18, které se bude hrát 24. dubna – 1. května 2022 v německých městech Landshut a Kaufbeuren.
Figuruje v ní 23 hokejistů, z toho 3 brankáři, 7 obránců a 13 útočníků. Na soupisce jsou brankáři Ondřej Bizoň (Ilves Tampere, Finsko), Michael Schnattinger (Kometa Brno) a Jan Špunar (HC Olomouc), obránci Aleš Čech (Kärpät Oulu, Finsko), Jakub Dvořák (Bílí Tygři Liberec), Tomáš Hamara (Tappara Tampere, Finsko), František Němec (Kometa Brno), Matěj Prčík, Denis Puchala (oba HC Vítkovice Ridera) a Tadeáš Tůma (TUTO Turku, Finsko), útočníci Adam Bareš (Pelicans Lahti, Finsko), Ondřej Becher (HC AZ Havířov), Jan Gaspar (Södertälje SK, Švédsko), Jiří Kulich (HC Energie Karlovy Vary), Matyáš Melovský (HC Vítkovice Ridera), Dominik Petr (Lukko Rauma, Finsko), Lukáš Plos (Bílí Tygři Liberec), Dominik Rymon, Robin Sapoušek (oba HC Energie Karlovy Vary), Šimon Slavíček (Flint Firebirds, OHL), Marek Soukup (HC Škoda Plzeň), Eduard Šalé (Kometa Brno) a Matyáš Šapovaliv (Saginaw Spirit, OHL).
Nejvíce, 14, nominovaných hokejistů nastupuje v domácích soutěžích, 6 působí ve Finsku, 2 v zámořské Ontario Hockey League a 1 ve Švédsku. S výjimkou obránce Jakuba Dvořáka a útočníků Dominika Petra s Eduardem Šalém jde o hráče ročníku 2004. 
Po vyloučení reprezentací Ruska a Běloruska ze soutěží IIHF proběhne mistrovství světa U18 v upraveném formátu. Zúčastní se ho osm mužstev, ve skupině A celky Česka, Kanady, Německa a USA, zatímco ve skupině B mužstva Finska, Lotyšska, Švédska a Švýcarska. Všichni účastníci postupují do čtvrtfinále a nikdo nesestupuje, postup do elitní skupiny si pro příští sezónu vybojovaly celky Slovenska a Norska. 
Česká reprezentace nastoupí ve Fanatic-Areně v Landshutu v sobotu 23. dubna proti Německu (15:30 hodin), v neděli 24. dubna proti USA (15:30) a v úterý 26. dubna proti Kanadě (15:30). Čtvrtfinálová utkání jsou na programu ve čtvrtek 28. dubna, semifinále v sobotu 30. dubna, finále a souboj o bronz v neděli 1. května.
Praha 20. 04. 2022
PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí.
Příloha:
No.
Surname
Name
Club
Ht.
Wt.
Shot
Lg.
Pos.
Born
                   
1
Schnattinger
Michael
Kometa Brno
181
80
L
CZE
G
01.03.2004
2
Špunar
Jan
HC Olomouc
191
84
L
CZE
G
30.05.2004
30
Bizoň
Ondřej
Ilves Tampere
185
75
L
FIN
G
09.05.2004
                   
3
Dvořák
Jakub
Bílí Tygři Liberec
193
87
L
CZE
D
25.05.2005
4
Prčík
Matěj
Vítkovice Ridera
188
89
L
CZE
D
01.04.2004
5
Čech
Aleš
Karpat Oulu
189
87
L
FIN
D
01.06.2004
9
Hamara
Tomáš
Tappara Tampere
182
84
L
FIN
D
09.03.2004
22
Němec
František
Kometa Brno
184
88
R
CZE
D
07.02.2004
24
Tůma
Tadeáš
TUTO
181
73
R
FIN
D
25.01.2004
29
Puchala
Denis
Vítkovice Ridera
178
75
L
CZE
D
06.04.2004
                   
10
Petr
Dominik
Lukko Rauma
187
75
L
FIN
F
30.04.2005
11
Sapoušek
Robin
Energie K. Vary
185
67
L
CZE
F
11.03.2004
12
Šalé
Eduard
Kometa Brno
185
75
L
CZE
F
10.03.2005
14
Plos
Lukáš
Bílí Tygři Liberec
193
90
L
CZE
F
21.06.2004
15
Šapovaliv
Matyáš
Saginaw Spirit
191
80
L
OHL
F
12.02.2004
17
Slavíček
Šimon
Flint Firebirds
181
76
L
OHL
F
02.02.2004
18
Melovský
Matyáš
Vítkovice Ridera
184
83
R
CZE
F
25.05.2004
19
Rymon
Dominik
Energie K. Vary
179
67
L
CZE
F
29.05.2004
20
Bareš
Adam
Pelikans Lahti
174
72
R
FIN
F
21.03.2004
21
Becher
Ondřej
AZ Havířov
184
78
L
CZE
F
22.02.2004
23
Soukup
Marek
HC Plzeň 1929
184
78
L
CZE
F
17.06.2004
25
Kulich
Jiří
Energie K. Vary
182
78
L
CZE
F
14.04.2004
26
Gaspar
Jan
Sodertalje SK
171
74
L
SWE
F
18.10.2004
                   
Team Manager
Studnička Petr
           
Head Coach
Petr Jakub
           
Assistant Coach
Skuhrovec Radim
           
Assistant Coach
Stránský Darek
           
Goalkeeper Coach
Falter Martin
           
Conditioning Coach
Krámský Tomáš
           
Video Coach
Sequens Benjamin
           
Team Doctor
Budoš Miroslav
           
Physiotherapist
Charvát Robert
           
Equipment Manager
 
Vejvoda Jan
           
Equipment Manager
 
Pečinka Martin