NOVOU TRENÉRKOU ŽENSKÉ HOKEJOVÉ REPREZENTACE SE STALA CARLA MACLEOD (KANADA)

Výkonný výbor ČSLH jmenoval hlavní trenérkou ženské reprezentace dvojnásobnou olympijskou vítězku Carlu MacLeod z Kanady. „Česká ženská reprezentace má program, který jsem v posledních sezónách pečlivě sledovala a obdivovala. Je zřejmé, že díky odhodlání a výjimečnosti hráček jsme se stali kandidátem na nejvyšší příčky,“ prohlásila nová trenérka. „Všichni cítíme, že to je jen začátek. Máme silné jádro, talentované hráčky, které jsou hokeji naprosto oddané a realizační tým, který je na velké výzvy připraven. Chtěla bych proto poděkovat Českému svazu ledního hokeje za důvěru a příležitost. Je pro mě velkou poctou být součástí národního týmu a těším se, že českému ženskému hokeji pomohu dosáhnout těch nejvyšších cílů.“
Jako hráčka získala Carla MacLeod (1982) zlato na zimních olympijských hrách 2006 v Turíně a 2010 ve Vancouveru. S týmem Kanady se v letech 2005–2009 zúčastnila čtyř světových šampionátů, na kterých vybojovala jednu zlatou a tři stříbrné medaile. Na zimních olympijských hrách v Turíně byla vyhlášena nejproduktivnější hráčkou a členkou all star týmu, na mistrovství světa v roce 2009 nejužitečnější hráčkou turnaje. Od roku 2012 je členkou Canadian Olympic Hall of Fame.

Trenérské činnosti se Carla MacLeod věnuje od roku 2010, kdy ukončila hráčskou kariéru a stala se asistentkou na Mount Royal University. Od roku 2011 byla asistentkou trenéra u kanadské ženské reprezentace U18 a v letech 2012–2014 asistentkou u ženské reprezentace Japonska, které pomohla k historicky prvnímu postupu na zimní olympijské hry. V letech 2017–2020 působila jako hlavní trenérka Calgary Edge School U18 Prep, v současnosti je hlavní trenérkou a šéfkou ženského hokeje na University of Calgary.     
Na University of Calgary bude působit i nadále, k českému výběru se bude připojovat při reprezentačních akcích, z nichž nejbližší je mistrovství světa na přelomu srpna a září 2022 v Dánsku. Ve vedení reprezentace bude Carla MacLeod spolupracovat s asistentem Dušanem Andrašovským, šéftrenérem ženského hokeje a trenérem ženské reprezentace U18.
Praha 19. 04. 2022
PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový ČSLH