Slávisté ve vyprodaném Edenu podlehli v odvetě Feyenoordu

Oproti úvodnímu čtvrtfinálovému zápasu Konfereční ligy na stadionu Feyenoordu provedl trenér Trpišovský tři změny v základní sestavě. Do branky nominoval Aleše Mandouse, na post středového obránce Aihama Ousu. Do středu záložní řady místo Tomáše Holeše, který má svalové zranění, Ondřeje Lingra.
Hned v úvodu utkání se dostali slavisté do první šance, ale střelu Sora z blízka z pravé strany velkého vápna, zlikvidoval brankář Marciano.
Následně hosté zahrozili z protiútoku, po úniku Dessersa ve 2. minutě, na jeho umístněnou střelu k pravé tyči, neměl brankář Mandous žádnou šanci 0: 1.

V 7. minutě zlikvidovali hosté z rohového kopu, šanci z malého vápna Ondřeje Lingra,
Slavisté se začali víc prosazovat, ale jejich snaha, končila nepřesnou přihrávkou na hranici velkého vápna, ztrátou míče a nepřesnou střelou.
Ve 14. minutě se domácí po obléhání branky, konečně dočkali vyrovnání, po chybě hostující obrany, do prázdné branky poslal míč Traoré 1:1.

Hra se v následujících minutách vyrovnala, a moc nesházelo, aby se sešívaní  dostali do vedení v 25. minutě, po úniku Olayinky, který přestože byl faulován, poslal míč z vápna těsně vedle levé tyče.  Hosté se rovněž snažili a několikrát nebezpečně zahrozili, ale scházela přesná finální přihrávka.
Po několika minutách, střela Kökçüa z volného přímého kopu, těsně minula levou tyč. Na druhé straně se snažil domácí Bah o vedení z velkého vápna, jenže neúspěšně. Pět minut před koncem prvního poločasu obdržel žlutou první kartu za zdržování hry Kökçü. Vyloženou gólovou šanci vychytal hezkým zákrokem brankář Mandous, střelu Desserse.
V samotném závěru prvního poločasu se ještě oba týmy snažili před odchodem do kabiny, strhnout vedení na svojí stranu, ale veškerá snaha nebyla úspěšná.

V úvodu druhého poločasu, odvrátil brankář Mandous, včasným vyběhnutím, nebezpečný únik Desserse. Následnou střelu Olayinky vychytal brankář Marciano, poté vyrazil po centru nad břevno, hlavičku Kačaraby na rohový kop.
V 59. minutě se Feyenoord dostal do vedení, hrubou chybu brankáře Mandouse, potrestal neatakovaný Dessers 1:2.
V následujících minutách dochází oboustranně k několika střídání. Střela Traorého po centru bez přípravy z velkého vápna, skončila vysoko nad brankou.  V 71. minutě se po přihrávce před vápnem nedokázal střelecky prosadit Talovjerov.
V 78. minutě se hráči Feynoordu radovali po třetí, kdy po rychlé kombinaci se hezkou umístněnou střelou prosadil Sinesterra 1:3.
Slavisté se po inkasovaném gólu nevzdali, střílený centr střídajícího Plavšiće, ale hráči Feyenoordu zlikvidovali. V 88. minutě se snažil Olayinka po hezké akci skórovat, ale chyběla střelecká úspěšnost a přesnost.

Do vyložené příležitosti se následně dostal autor vyrovnávacího gólu Traoré, ale chyběla ze skrumáže přesná gólová, umístněná hlavička. Slávisté se sice v závěru utkání hodně snažili o případné vyrovnání, jenže hostující hráči je do žádné nebezpečně situace nepustli. V 90. minutě obdržel po nepříjemném faulu, červenou kartu domácí Kačaraba.
Z vítězství a postupu do semifinále Konferenční ligy se nakonec radovali hráči Feyenoordu. Slavia naopak po výborných výkonech v letošním prvním ročníku Evropské fotbalové ligy, skončila ve čtvrtfinále.
Tisková konference po utkání:
SK Slavia Praha – Feyenoord Rotterdam 1:3 (1:1)
Branky: 14. Traoré – 2. a 59. Dessers, 78. Sinisterra. Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Schaal. ŽK: Traoré – Kökçü. ČK: 90. Kačaraba. Diváci: 19 370.
SK Slavia Praha: Mandous – Bah, Ousou (78. Ševčík), Kačaraba, Oscar – Traoré (89. Tecl), Talovjerov – Schranz (78. Plavšić), Lingr (82. Samek), Olayinka (C) – Sor. Trenér: Trpišovský.
Feyenoord Rottrdam: Marciano – Geertruida (83. Pedersen), Trauner, Senesi, Malacia – Toornstra (55. Welemark), Aursnes, Kökçü (C) – Nelson (67. Hendrix), Dessers, Sinisterra (83. Linssen). Trenér: Slot.