Po remíze Plzně jde Slavia do čela

Dvě kola před koncem základní části Fortuna:ligy se  stává situace na prvních třech místech zajímavější. Plzeň po remíze v Olomouci přenechala vedení Slavii a  pomohla  přesvědčivě hrající Spartě. Letenský tým totiž opět snížil ztrátu, za Plzní je o tři a za Slavií o čtyři body.
Kromě zápasu  v Olomouci byla dělba bodů i v Ostravě, Jablonci a Praze, tedy polovina z  28. kola. Ve vršovickém Ďolíčku, stejně jako na na ostravském stadiónu, diváci neviděli gól.
Sparta a Slavie byly štědré.
Sobotní ligový program uzavírala Sparta v Teplicích před návštěvou sezóny s 10 tisíci diváků. V prvním poločase  v domácím prostředí  Na Stínadlech byl teplický tým  hostům rovnocenným soupeřem a s vyhlídkou na dobrý výsledek. Po přestávce však bylo všechno jinak. Po akci Hložka  ve 47. minutě  se trefil Čvančara  a pak během necelých 20 minut padly další dva góly do Grigovy sítě, a jak se říká, bylo vymalováno. Sparta opět dokázala svou sílu v útoku, v němž sehrál nejlepší  roli Čvančara, posila, která naplňuje představy trenéra Vrby. A nejen on, ale v současné době celý tým. Jeho ustálená sestava vyhrála čtvrtý zápas za sebou a ze všech týmů má  nejjistější formu. Stále je schopen sehrát  nemalou roli v boji o titul.
Trenér Teplic Jiří Jarošík, trenér Sparty Pavel Vrba po utkání:
A v neděli večer uzavřela 28. kolo Slavia v Edenu proti předposledním Pardubicím, které od únorového pokračování soutěže ještě nevyhrály. Slavia si mohla dovolit postavit úplně jiný tým, než který vybojoval remízu v Rotterdamu. Z tohoto remízového  duelu se v červenobílém dresu  tentokrát představili jenom Bach, Schranz, Linger a na posledních 10 minut Traoré. I tento tým, nazývaný béčkem, až na první poločas, kdy dal gól pouze z pokutového kopu, ve druhém poločasu ovládl hřiště. Pak už bez problému vstřelil další tři góly. Mužem zápasu byl autor dvou gólů  Provod, který dokazuje, že ani po komplikované operaci a dlouhé pauze, nic neztratil  ze svých kvalit.
Trenér Slavie Jindřich Trpišovský, trenér Pardubic Jiří Krejčí po utkání:
Třetí remíza v řadě.
Viktoria Plzeň nevyhrála už třetí zápas za sebou. Po remízách s Jabloncem 0:0 a se Slavií 1:1 se musela spokojit, s jedním bodem i na Andrově stadiónu v Olomouci. Její akce, na rozdíl od Sigmy,  byly nebezpečnější , dvě dobré šance spálil Chorý. Naději hostí na dobrý výsledek  připravil nejlepší ligový střelec Beauguel, který využil  kiksu stopera Jemelky. Z vedoucího gólu se těšila Viktoria pouze devět minut, kdy Růsek  po kopu z rohu  propálil Staňka. Plzeňští se cítili poškozeni, trenér  Bílek tvrdil, že roh  vůbec neměli domácí rozehrávat.
Trenér Olomouc Václav Jílek, trenér Plzně Michal Bílek po utkání:
Slovácko na vítězné vlně.
Už osm zápasů nepoznalo  Slovácko prohru. A dvacet bodů po těchto utkáních završilo po vítězství nad poslední Karvinou. Upevnilo si čtvrté místo, z něhož půjde do nadstavby o 1. až 6. místo. V Uherském  Hradišti o vítězi bylo rozhodnuto už po hodině hry, kdy Hofman vstřelil třetí gól. V závěru však nepozornost Ljovina, který vystřídal Daníčka , umožnila Karviné  snížit na 3:1. Když vstřelil Sjinavskij gól byl stoper Slovácka na hřišti minutu!
Boleslav útočí na šesté místo.
Po vítězství nad budějovickým  Dynamem 2:0 ztrácí Mladá Boleslav na šestou příčku, kterou delší dobu drží Hradec Králové, pouze jeden bod. Hitem nedělního utkání byl slalom Brazilce Ewertona po půl hodině zápasu. Pronikl kolem tří budějovických hráčů a brankář Šípoš byl po takové nevídané akci bezmocný. Vítězství domácích pečetil v poslední  čtvrthodině Douděra.
Remízové kralování pokračují.
To už dlouho v  lize nebylo, co předvádějí týmy Jablonce a Hradce, suverénní  remízové králové. Po tomto kole  má  nerozhodných výsledků na svědomí Jablonec 14 a Hradec 12.
Ovšem na jablonecké Střelnici domácí připravil o vítězství Pilař neproměněním pokutového kopu za nepříznivého stavu. Na vedoucí gól zlínského Hlouška ze začátku utkání odpověděl za hustého sněžení a na klouzajícím hřišti až v 77. minutě lotyšský útočník Ikaunieks. A to byl na hřišti necelou minutu!
Ostrava získala z posledních pěti zápasů pouze tři body. Pak není divu, že v Baníku se hovoří o výměně trenéra. Proti dobře organizovanému hradeckému týmu zachránil bezbrankovou plichtu několika výbornými zásahy nestárnoucí brankář Laštůvka.
Trenér Baníku Ostrava Ondřej Smetana, trenér Hradce Králové Miroslav Koubek po utkání:
 Bohemce chybí střelec.
Fotbalisté z vršovického Ďolíčku od 5. února, kdy začala  jarní část Fortuna:ligy  pouze jedenkrát vyhráli. Zato pět utkání prohráli a čtyřikrát remizovali, v posledních dvou zápasech  pod novým trenérem Jaroslavem Veselým. V sobotním  utkání s Libercem neviděli diváci ani jeden gól. Není divu, Bohemians chybí střelec. Šest vstřelených gólů z 10 zápasů je jedním z nejhorších v ligové soutěži.
Výsledky 28. kola Fortuna:liga:
SK Slavia Praha – FK Pardubice 4:0 (1:0)
Branky: 41. z pen. a 54. Provod, 62. Schranz, 84. Traoré. Rozhodčí: Černý -– Nádvorník, Antoníček. ŽK: Provod, Ousou – Patrák. Diváci: 10 386.
Slavia: Mandous – Bah (75. Kúdela), Ousou, Hovorka, Jurásek – Hromada, Provod – Schranz (75. Šmiga), Plavšič (75. Ševčík), Lingr (75. Tecl) – Fila (81. Traoré). Trenér: Trpišovský.
Pardubice: Letáček – Kostka (81. Halász), Toml, Hanč, Cadu – Jeřábek – Mareš (60. Rezek), Vacek (81. Lupač), Solil, Patrák (71. Sychra) – Huf (60. Matějka). Trenér: Novotný.
FK Teplice – AC Sparta Praha 0:3 (0:0)
Branky: 47. a 65. Čvančara, 58. Vitík. Rozhodčí: Machálek – Paták, Vodrážka. ŽK: Tijani – Höjer. Diváci: 10.063.
Teplice: Grigar – Kučera, Tijani, Vondrášek – Hyčka, Mareček (68. Nsunzu), Knapík, Boljevič (50. Prošek) – Žitný (50. Kodad), Trubač – Žák (79. Ledecký). Trenér: Jarošík.
Sparta: Holec – Wiesner, Vitík, Hancko, Höjer – Pešek (64. Haraslín), Sáček (86. Pavelka), Ladislav Krejčí II, Dočkal (73. Karabec), Hložek (86. Ladislav Krejčí I) – Čvančara (73. Pulkrab). Trenér: Vrba.
SK Sigma Olomouc – FC Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)
Branky: 66. Růsek – 57. Beauguel. Rozhodčí: Hocek – Hájek, Šimáček. ŽK: Růsek, Chvátal – Bakoš (asis.trenéra), Kopic, Čermák. Diváci: 4078.
Olomouc: Macík – Zahradníček (62. Chvátal), Hubník, Jemelka, Vepřek – Breite, Greššák (83. Beneš) – Navrátil (62. Zifčák), Růsek (90.+2 Slaměna), Daněk (62. Zmrzlý) – Chytil. Trenér: Jílek.
Plzeň: Staněk – Holík (77. Řezník), Santos, Hejda, Havel – Kopic (77. Trusa), Čermák (82. Káčer), Kalvach, Mosquera –Beauguel (77. Šulc), Chorý. Trenér: Bílek.
FC Baník Ostrava – FC Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Radina – Podaný, Černoevič. ŽK: Svozil, Lischka (oba Ostrava). Diváci: 5441.
Ostrava: Laštůvka – Ndefe, Svozil (68. Chlumecký), Lischka, Fleišman – Buchta (75. Falta), Tetour, Kaloč, Kuzmanovič, Koncevoj (61. Jaroň) – Almási (75. Jiří Klíma). Trenér: Galásek.
Hradec: Vízek – Jakub Klíma, Král, Leibl – Mejdr, Kučera, Rada (85. Soukeník), Novotný – Rybička (59. Vašulín), Kubala (90.+1 Dvořák), Vlkanova. Trenér: Koubek.
FK Mladá Boleslav – SK Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)
Branky: 31. Ewerton, 77. Douděra. Rozhodčí: Krejsa – Slavíček, Machač. ŽK: Smrž – Hora. Diváci: 1033.
Ml. Boleslav: Šeda – Pech, Šimek, Suchý, Karafiát – Smrž (90.+1 Stránský) – Douděra (80. Milan Škoda), Matějovský, Dancák (60. Skalák), Ewerton (90.+1 Mašek) – Ladra (60. Mužík). Trenér: Hoftych.
Č. Budějovice: Šípoš – Čolič, Konda (72. Hellebrand), Králik, Skovajsa – Hora (46. Čavoš), Valenta – Van Buren, Michal Škoda (72. Hais), Brandner (46. Penner) – Mihálik. Trenér: Horejš.
FK Jablonec – FC Fastav Zlín 1:1 (0:1)
Branky: 72. Ikaunieks – 5. Hloušek. Rozhodčí: Szikszay – Hrabovský, Volf. ŽK: Rada (trenér), Černák – Hloušek, Rakovan. Diváci: 1630.
Jablonec: Hanuš – Surzyn (72. Kubista), Martinec, Zelený, Krob – Hübschman – Malínský, Kratochvíl, Houska (46. Považanec), Pilař (46. Černák) – Silný (72. Ikaunieks) . Trenér: Rada.
Zlín: Rakovan – Cedidla, Kolář, Simerský, Hloušek (44. Matejov) – Conde, Dramé (70. Hrdlička) – Fillo (70. Reiter), Hrubý, Janetzký – Vukadinovič (85. Chwaszcz). Trenér: Kalivoda.
1. FC Slovácko – MFK Karviná 3:1 (1:0)
Branky: 2. vlastní Túlio, 49. Cicilia, 61. Hofmann – 78. Sinjavskij. Rozhodčí: Klíma – Kubr, Kotalík. ŽK: Kadlec, Daníček, Jurečka – Chvěja, Durosinmi. Diváci: 3095.
Slovácko: Borek – Hofmann, Daníček (77. Ljovin, 87. Šimko), Kadlec – Reinberk, Havlík, Sadílek (77. Kohút), Kalabiška – Petržela (65. Holzer), Cicilia, Jurečka (87. Tomič). Trenér: Svědík.
Karviná: Ciupa – Mikuš (46. Látal), Buchta, Kobouri, Šehič – Ndiaye, Túlio (65. Qose) – Zorvan, Chvěja (46. Svoboda), Bartošák (73. Sinjavskij) – Durosinmi (46. Papadopulos). Trenér: Páník.
Bohemians Praha 1905 – FC Slovan Liberec 0:0
Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Pečenka. ŽK: Dostál, Chramosta – Tupta, Štetina. Diváci: 3812
Bohemians: Valeš – Dostál, Křapka, Vondra, Hašek – Mareček (88. Vaníček), Jindřišek – Fulnek (75. Koubek), Hronek (75. Beran), Květ – Bartek (31. Chramosta). Trenér: Veselý.
Liberec: Vliegen – Koscelník, Purzitidis, Štetina, Mikula – Gebre Selassie, Frýdek – Rondič, Tupta (58. Ghali), Matoušek (75. Rabušic) – Hilál. Trenér: Kozel.