Fotbalista roku opět i s potleskem, vyhlášení se uskuteční na konci května

Praha, 8. dubna 2022 – Tradiční anketa Fotbalista roku dostane po dvou letech ovlivněných koronavirovou pandemií opět obvyklou podobu. Potlesk zaplněného sálu si vítězové jednotlivých kategorií vyslechnou v Praze v neděli 29. května.
Oficiální vyhlášení ankety za rok 2019 proběhlo jen na papíře, na dálku. O rok později už měl sice večer slavnostnější punc, ale musel se obejít bez diváků. A vítězové byli do sálu připojení jen on-line.
Letos, kdy budou oceněni nejlepší fotbalisté a fotbalistky za rok 2021, se nejprestižnější česká fotbalová anketa vrátí k tradičnímu formátu. Tedy i s osobní účastí oceněných a diváky v sále. Přímý přenos odvysílá Česká televize.

„Stejně jako se fanoušci vrací na stadiony, tak se i anketa Fotbalista roku konečně zase vrací ke své obvyklé podobě. Jsem moc rád, protože si to ocenění hráči a hráčky v osobní, nenahraditelné podobě zaslouží. Na osobní předávání cen se těší i celý český fotbal,“ řekl předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek.
Jedna změna však přeci jen nastane. Místo tradičního termínu na konci března během reprezentačního srazu bude anketa vyhlášena až v květnu, konkrétně v neděli 29. května.
„K přesunu na tento termín nás donutily okolnosti. Jednak jsme na konci loňského roku při plánování této akce nevěděli, jaká budou v březnu platit koronavirová opatření. A zadruhé jsme kladli maximální důraz na přípravu před baráží o postup na mistrovství světa a nechtěli jsme narušovat koncentraci galavečerem. Rozhodli jsme se proto pro přesun na květnový termín, těsně před červnovým reprezentačním srazem,“ vysvětlil Petr Fousek.
Vítězem posledních dvou ročníků ankety Fotbalista roku je kapitán národního týmu Tomáš Souček, mezi ženami vyhrála dokonce poslední tři ročníky Kateřina Svitková. V rámci galavečera budou vyhlášeni také nejlepší trenér, talent a efotbalista.
Petr Šedivý, Tiskový mluvčí české reprezentace, FAČR