Slávisté remizovali na Feyenoordu v gólové přestřelce

Slavia remizovala na hřišti Feyenoordu v prvním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy 3:3. Gólově se prosadili Peter Olayinka, Yira Sor, v závěru nastavení Ibrahim Traoré.
Trenér Jindřich Trpišovský nominoval oproti ligovému zápasu 27. kola v Plzni čtyři změny v základní sestavě. Na post stoperské dvojice Tarase Kačarabu a Ondřeje Kúdelu, který nastoupil po uzdravení poprvé od loňského srpna. Do záložní řady Provoda, Holeše a Traoréma, do středu zálohy Talovjerova, na pravém hrotu Ivana Schranze.
Slávisté se s Feyenoordem již střetli letos dvakrát, ale neúspěšně, takže se poučili po nezvládnutém prvním poločase. Utkání začali oba týmy aktivně,
V 10. minutě po rohovém kopu, ale inkasovali z rychlého domácího protiútoku. Střela Sinisterra z hranice velkého vápna, k pravé tyči skončila v sítí, přestože se brankář Kolář snažil, zlikvidovat, se hráči Feyenoordu radovali z vedení 1:0.
O tři minuty později si naběhl na centrovaný míč do vápna Yira Sor, ale jeho střela bez přípravy těsně minula pravou tyč. Naopak v 19. minutě domácí Kökçü, orazítkoval břevno slávistické branky.
V dalším průběhu byla hra vyrovnaná, slavisté se snažili, několikrát se dostali do šance. Ve 24. minutě Olayinka po centru Traorého, ale jeho snaha z velkého vápna skončila vysoko nad domácí brankou. Po několika minutách odpověděli, domácí po úniku Sinisterra, který zlikvidoval perfektním zákrokem brankář Kolář.
Slávisté se po neustálém tlaku dočkali v 41. minutě vyrovnání, kdy Kúdela našel centrem po hezké kombinaci před vápnem nabíhajícího Baha, míč přihrál volnému Schranzemu, který našel přesnou přihrávku Traorého. Ze skrumáže před brankou se prosadil nadvakrát Olayinka a nedal domácí obraně a gólmanu žádnou šanci a míč poslal do sítě 1:1.
Po změně stran se obraz hry moc nezměnil, první zahrozili domácí, ve 48. minutě se snažil tečovaným míčem Tila  o vedení, jenže úspěšným zákrokem, jeho pokus, brankář Kolář vychytal.
V 63. minutě si slavisté vypracovali vyloženou gólovou příležitost po chybě domácí obrany, Schranze se uvolnil přes obranu, na jeho přihrávku do velkého vápna si naběhl Yira Sor, ale z blízka minul těsně branku.
V 67. minutě se sešívaní radovali z vedení, po rychlém přenesení hry, kdy Lingr našel ve vápně Baha, jeho následnou střelu na zadní tyč tečoval Schranz před branku a Yira Sor upravil skóre na 1:2.
Domácí na vedení slavistů odpověděli v 74. minutě, když si na centr z levé strany naběhl tělem Senesiho a vyrovnal 2:2.
Domácí zvýšily důraz, zpřesnili kombinaci, v 86. minutě se dostali do vedení umístněnou střelou Kökça z přímého volného kopu k pravé tyči 3:2.
Slavisté se přesto v závěru zápasu nevzdali, domácí tým dostali pod velký a důrazný tlak, který radostně v nastaveném čase proměnili k vyrovnání po centru z levé strany, zásluhou Traorého ze skrumáže před brankou a patičkou vyrovnal na 3:3.
Pro Slavii je remíza nakonec zaslouženě přijatelná do odvety, která se odehraje 14. dubna v pražském Edenu a zároveň vybojovat postup do semifinále Evropské konferenční ligy.
Trenér Jindřich Trpišovský, Ondřej Lingr, Tomáš Holeš, Ibrahim Benjamin Traore po utkání:
Feyenoord Rotterdam – SK Slavia Praha  3:3 (1:1)
Branky: 10. Sinisterra, 74. Senesi, 86. Kökçü – 41. Olayinka, 67. Sor, 90+4. Traoré. Rozhodčí: Meler – Eyisoy, Uyarcan. Rozhodčí: Meler – Eyisoy, Uyarcan.  ŽK: Trauner, Pedersen, Marciano, Senesi, Sinisterra – Olayinka, Talovjerov, Schranz.
Feyenoord Rotterdam: Marciano – Pedersen, Trauner, Senesi, Malacia – Til (64. Toornstra), Aursnes, Kökçü (89. Hendrix) – Nelson (77. Jahanbakhsh), Linssen (64. Dessers), Sinisterra.
SK Slavia Praha: Kolář – Bah, Kačaraba, Kúdela, Oscar – Talovjerov (66. Lingr), Holeš (90. Madsen) – Schranz, Traoré, Olayinka (83. Tecl) – Sor.