Po návratu z Holandska v 28. kole FORTUNA:LIGA Slavia proti ligovým Pardubicím

Zápas proti Pardubicím začíná v neděli v 19:00, přijďte slávisty podpořit na cestě za obhajobou titulu! Vstupenky jsou k dispozici zde. Předposlední tým tabulky čeká na vítězství v domácí soutěži od 18. prosince.
„Je potřeba náš stoprocentní výkon. Minule jsme jenom remizovali, teď nás čeká domácí utkání proti Pardubicím, ale nikdo nám nedá nic zadarmo. Pro Pardubice to bude velký zápas a dají do toho všechno. Musíme se koncentrovat stejně jako v poslední utkáních,“ vysvětluje trenér Jindřich Trpišovský.
„Bude to zápas hlavně o nás. Hrajeme doma před našimi fanoušky. Nesmíme do konce nic ztratit, chceme uspět a vyhrát,“ pevně věří srbský záložník Srdjan Plavšić.
Sešívaní půjdou do utkání povzbuzeni čtvrtečním výkonem na hřišti Feyenoordu. V prvním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy uhráli v bouřlivé atmosféře před 50 tisíci fanoušky remízu 3:3.
„Všichni víme, jak moc náročný zápas to byl. Nakonec to bylo s dobrým koncem pro nás. Ve čtvrtek máme odvetu, musíme na to myslet při skládání sestavy. Na čtvrtek nám přibude Aiham se Srdjanem, ale nikdo jiný potom nebude. V neděli na hřišti musíme podat stoprocentní výkon a zapomenout na čtvrtek,“ vysvětluje trenér sešívaných.
„Pro fanoušky u televize i na stadionu to muselo být skvělé. Tři góly, obraty, hlavně že jsme tam neprohráli. Máme všechno ve svých rukách a myslím, že ve čtvrtek je v Edenu porazíme a projdeme dál,“ doufá Srdjan Plavšić, který v úvodním čtvrtfinále chyběl kvůli trestu za červenou kartu, ale i tak s týmem do Holandska vycestoval.
Poslední vzájemný souboj s Východočechy ovládli slávisté na začátku listopadu vysoko 5:0. Všechny góly ale padly až v druhém poločase. Srdjan Plavšić na zápas nemá nejlepší vzpomínky…
„Nevzpomínám na to moc dobře, střídal jsem v prvním poločase kvůli otřesu mozku. Kluci to zvládli super a vyhráli. Je důležité, abychom na to navázali v neděli,“ říká srbský univerzál.
Otazník se vznáší nad startem Tomáše Holeše. Klíčový záložník si v závěru utkání s Feyenoordem přivodil svalové zranění.
„Tomáš podstoupil vyšetření stejně jako ještě jeden hráč. Čekáme na výsledky magnetické rezonance. Pocitově je tam naděje, že by to na čtvrtek mohlo být. Definitivní jistotu získáme během týdne,“ uzavírá trenér Jindřich Trpišovský.
Utkání s Pardubicemi začíná v Edenu v neděli v 19:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV sport. Partnerem zápasu je společnost Kristensson, mezinárodní kamionová doprava a spedice. Slávisti, přijďte nás podpořit v boji o další ligové body.

Trenér Jindřich Trpišovský, Srdjan Plavšič před utkáním:

Čtsa, zdroj: www.slavia.cz