Joma novým partnerem ČAS

Český atletický svaz představuje svého nového partnera. Od letošní letní sezóny budou naši atleti závodit ve vybavení od španělské značky Joma [čti choma].
Joma je nejvýznamnější španělskou značkou sportovního vybavení, která stále více expanduje i do světa atletiky. V současnosti závodí v jejích dresech například atleti ze Španělska, Slovinska, Srbska nebo Irska. Nyní se k nim přidává i česká atletická reprezentace. „Spolupráce s takovou federací, jako je Český atletický svaz, je pro nás velmi inspirativní. Během krátké doby jsme si společně vybudovali pevné pracovní vztahy a jsem přesvědčen, že společně budeme ještě silnější. Joma je pevně oddána kvalitě a designu, a nyní se plně zaměříme na poskytování nejvyšších standardů služeb pro Český atletický svaz,“ říká generální ředitel Joma Sport Alberto López.
V úspěšnou spolupráci věří také předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník. „Jsem opravdu velmi potěšen, že jsme mohli navázat partnerství s tak silným a dynamickým partnerem jako je společnost Joma. Bude to přínos nejen pro reprezentaci, ale věřím, že to bude mít pozitivní přesah i do dalších projektů, kterým se Český atletický svaz věnuje – Pohybová gramotnost, Jsem atlet, Český běh, závod Běchovice–Praha a do ostatních oblastí naší činnosti. Věřím, že nový partner bude také velkým přínosem pro naše kluby a oddíly.“
Vůbec první akcí s novým partnerem bude o nadcházejícím víkendu mistrovství České republiky v půlmaratonu, kde dostanou všichni účastníci tohoto závodu, a to i veřejného, tričko Joma.
Co se týká reprezentace, tak naši atleti obléknou poprvé dres Jomy na červencovém mistrovství světa v Eugene. Oficiální slavnostní představení reprezentační kolekce proběhne krátce před samotným světovým šampionátem.
O Jomě

Joma [čti choma] je přední sportovní značkou ve Španělsku. Zároveň je také mezinárodní značkou, která distribuuje své produkty ve více než 120 zemích s více než 300 profesionálními sponzorovanými fotbalovými týmy po celé světě. Dresy Joma oblékají také například reprezentační fotbalové týmy Ukrajiny nebo Rumunska.
Ač se jedná primárně o fotbalovou značku, v posledních letech Joma významně expanduje také do dalších sportů. Na olympijských hrách v Tokiu závodili ve vybavení od této značky sportovci z osmi zemí.
Joma pokračuje v rozšiřování své pozice v globálním atletickém textilním průmyslu přidáním České republiky do portfolia sponzorovaných národních týmů. Český atletický svaz se tak připojuje k dalším federacím, které již oblečení Joma nosí, jako jsou například Španělsko, Slovinsko, Srbsko nebo Irsko. Značka tak byla výrazně vidět i na nedávném halovém mistrovství světa v Bělehradě.
Michal Procházka, Oddělení komunikace / Communications department
ČAS.