3. ročník projektu O Kapku lepší hokej zajistil dětem přes 900 000!

Třetí kolo dobročinné sbírky, která se zaměřuje na pomoc dětem s poruchou krvetvorby, přineslo Nadačnímu fondu Kapka naděje 905 282 korun! Díky fanouškům a hokejovým klubům, které poskytly svůj prostor, čas i finanční příspěvky, se podařilo poskládat částku přes 900 tisíc korun. Celkově se na pomoc dětem za tři roky vybralo už přes 2 miliony korun.
Projekt odstartoval na začátku února, protože právě na den 4. 2. připadá Světový den boje proti rakovině. Hráči našich nejvyšších hokejových soutěží hráli se speciálními dresy s oranžovými rukávy a dalšími oranžovými prvky na bruslích, hokejkách či chráničích. Právě oranžová barva totiž symbolizuje Boj proti rakovině. Z jakých dílčích fází projektu O Kapku lepší hokej vzniklo více než 900 tisíc, se můžete podívat.
Událost
Výtěžek
Aukce – hrané dresy TELH a Chance ligy
341 287 Kč
Aukce – dresy ZOH a puky TELH i Chance ligy
164 038 Kč
QR kód – přímé platby NF
61 150 Kč
Dárcovské SMS NF
52 666 Kč
GoPay – přímé platby NF
47 893 Kč
Sbírka hokejistů HC Škoda Plzeň
25 000 Kč
Sbírka hokejistů HC Energie Karlovy Vary
16 500 Kč
Sbírka hokejistů HC Dynamo Pardubice
10 000 Kč
Podpůrný live stream youtubera LELKA
22 222 Kč
Prodej limitovaných LIVE kartiček TELH
34 000 Kč
Prodej merchandisingu projektu
13 636 Kč
Prodej oranžových stužek na stadionech
112 090 Kč
Prodej stužek (e-shop NF)
    4 800 Kč
600 000 korun z celkového letošního výtěžku bude vyhrazeno pro nákup přístroje v hodnotě 1 693 374 Kč na Kliniku dětské hematologie a onkologie v Praze (FN Motol). Toto zařízení, konkrétně pak 7500 Fast Dx Real-Time PCR Instrument, je nezbytné pro vyšetření odpovědi na léčbu (MRN) u pacientů s leukémií a některými dalšími typy onemocnění krvetvorby. Bude se jednat o unikátní přístroj, který je schopný vyhodnotit vzorky z celé republiky. Zbylých 300 000 korun bude rozděleno po menších částkách do nemocnic po celé České republice.
Projekt O Kapku lepší hokej nám už třetím rokem ukazuje, že hokejové týmy dokáží skórovat nejen na ledě. Výtěžek přes 900 tisíc je fantastický. Děkujeme ze srdce všem fanouškům, hokejistům i realizačním týmům,“ dodal Jan Fischer, ředitel Nadačního fondu Kapka naděje.
Ačkoliv jsme nedosáhli naší vysněné hranice milionu korun, z výše vybrané částky jsme s ohledem na současné dění upřímně ohromeni. Chtěl bych moc poděkovat klubům i hráčům, kteří již berou propagaci problematiky boje proti rakovině zcela automaticky a sami se aktivně zapojují, aby byl příspěvek každým rokem co nejvyšší. Velký dík patří samozřejmě také skvělým fanouškům a spolupracujícím subjektům, kteří se jakkoli zapojili a zasloužili o výslednou částku. Moc si toho ceníme a věříme, že vybrané peníze Kapka naděje využije co nejlépe na pomoc nemocnicím, dětem a jejich rodinám, které čelí boji s touto zákeřnou nemocí,“ říká Petr Nitsche z BPA sport marketing, která zajišťuje organizaci projektu O Kapku lepší hokej.
Kolik peněz již přinesl projekt O Kapku lepší hokej:
  Lucie Janišová, Hokejové oddělení, TV sponzoring
BPA sport marketing a.s.