Situace v západní skupině: Most chce do finále, Příbram má nového kouče

Praha – Už pouze o jedno postupové místo se bojuje ve zbytku základní části Superligy malého fotbalu v západní skupině. Za dvojicí pražských celků jistě kráčí od play-off Most a velmi blízko k němu má také Partyzan Příbram. Naději ještě živí Plzeň, zatímco Vlci Kolín už jsou bez šance.
V neděli může takřka pojistit účast ve vyřazovací fázi Příbram, která se od dvou hodin odpoledne představí v Mostě. „Na jarní část soutěže se již těšíme a věřím, že jsme nachystaní. Přestávku jsme z větší části využili na regeneraci a odpočinek. Vždy se snažíme naší soupisku rozšířit o nějaké zajímavé tváře a podařilo se nám to i nyní,“ vyhlížel jarní start mostecký trenér Vojtěch Benda.
V Příbrami se událo několik změn, které nekončí novým názvem výběru Partyzan. „Upravili jsme podobu realizačního týmu, kdy došlo ke změně na postu hlavního trenéra, kterým nově pro příbramský výběr bude Erik Šlechta. Původní hlavní trenér Jan David bude v roli asistenta a vedoucím nadále zůstává Pavel Bašík. Změna byla primárně z důvodu časových možností kluků a věříme, že rozšíření realizačního týmu nám jen pomůže. Co se týče nových hráčů, na těch pracujeme průběžně a určitě se nějaké nové tváře objeví. Kostra mužstva však zůstává stejná, tam není důvod nyní dělat nějaké změny,“ vysvětlil Lukáš Trnka, předseda Fotbalové asociace malé kopané Příbram.
Jeho výběr se v tabulce západní skupiny nachází na čtvrté pozici šest bodů za třetím Mostem. O šest bodů za Příbramí je pak Plzeň. Do konce základní části zbývají tři kola. „Pro nás tato sezona byla hodně o změnách v realizačním týmu, sestavě a celkově byl cíl, aby to šlapalo dlouhodobě, vytvořila se dobrá parta a potom výsledky přijdou. Hráče máme na to, abychom byli rovným soupeřem komukoli. Rozhodně nyní chceme postoupit do play-off a tam udělat co nejlepší výsledek. Ale na konci sezony budeme hlavně spokojeni, když se nám podaří vybudovat pevné základy mužstva, na ně nabalovat mladé hráče, vytvořit dobrou partu a zázemí,“ sdělil Trnka.
Most v loňském Superfinále v Boskovicích obsadil nepopulární čtvrtou příčku a letos chce výš. „Most má vždy největší cíle, tedy finále Superligy. K tomu ale vede ještě dlouhá cesta. Jsme pokorní a respektujeme sílu každého soupeře. Liga je dlouhodobá část, prostor na menší chyby bývá, ale jakmile začne play-off, věřím, že nás potáhnou ti nejlepší. Projevuje se tam vždy spousta okolností, takže opět uvidíme, jak vše dopadne,“ doplnil Benda.
Šanci na play-off ještě drží Plzeň, která si před rokem zahrála čtvrtfinále s Blanenskem, jenže potřebuje optimálně všechny tři duely vyhrát a doufá v zaváhání Partyzanu.
Vlci Kolín mají na poslední šesté pozici dokonce tři minusové body kvůli kontumaci. „Nachystaní na jarní část sezony jsme vcelku dobře, během přípravy jsme se s týmem viděli v pravidelných intervalech. Už k poslednímu podzimnímu zápasu jsme u nás přivítali nové tváře, které jsme postupně zapracovali a těsně před startem jara nás navíc posílí jeden hráč ze sousedních Pardubic,“ poznamenal hrající kolínský trenér Jiří Oberreiter.
Vlci Kolín zakončí osmé kolo Superligy malého fotbalu úterním domácím duelem s Plzní, který začíná v osm hodin večer. „Na konci sezony budeme spokojení s tím, když neskončíme na posledním místě, o čemž rozhodne hned první zápas jara s Plzní. Pokud nechceme skončit na poslední pozici, musíme tento duel zvládnout. Zároveň budeme spokojení s tím, když naše výkony budou mít stoupající tendenci, což vlastně ukáže hned první utkání,“ odtušil Oberreiter.
Jaroslav Kára PR.