Radegast index jako klíč k úspěchu v play off

  1. března 2022 – Na bojovnosti záleží! Pořád rozhodují góly, ale bojovnost je jedním z klíčových parametrů, která v cestě za vítězstvím hraje zásadní roli. Dokazují to také první zápasy čtvrtfinále play off hokejové extraligy, v nichž zatím vyhrávají více bojující týmy, což zrcadlí Radegast index (RI). Ač je to pro mnohé nenápadná statistika, tak hraje zásadní roli v úspěšnosti týmů.
V letošním play off včetně předkola totiž mužstva, která v zápase nasbírala více bodů RI než soupeř, vyhrála 24 z 26 duelů (92 procent!). A byť třeba České Budějovice zcela otočily úterní čtvrtfinále proti Pardubicím až v poslední minutě, tak poměr bodů RI jednoznačně vyzněl pro ně 32:5. Hráči Motoru rozdali víc hitů a zblokovali víc střel, což jsou klíčové aspekty pro úspěch v play off.
„Nedivím se. Mezi Budějovicemi a Pardubicemi jde o hodně tvrdou sérii, kde bojovnost, tvrdost i hra budou ještě gradovat. Bude to skvělý hokej pro fanoušky a čeká nás velká hokejová bitva,“ věští hokejový expert Milan Antoš. A přidává pohled na další série. „Třinec to proti Vítkovicím zvládá skvěle takticky a projevuje se jeho jistota v play off, Vítkovice se snaží teď rozbít jeho taktickou vyspělost. Sparta proti Liberci odehrála famózní první zápas, nicméně ve druhém už byla patrná změna, aby se Liberec bojovností i tvrdostí do Sparty jakkoliv dostal. A Hradec s Boleslaví? Přijde mi, že Hradec Králové zatím sbírá zkušenosti, jak být v play off úspěšný, zatímco Mladá Boleslav se vrátila do módu, že hraje výborně a dodržuje, co má.“
Kolik bodů RI týmy zatím ve čtvrtfinále nasbíraly:
  1. Sparta 57
  2. Třinec 56
  3. České Budějovice 55
  4. Vítkovice 31
  5. Mladá Boleslav 28
  6. Hradec Králové 26
  7. Pardubice 16
  8. Liberec 6
(Stav po dvou odehraných zápasech každé série. Metriku Radegast indexu tvoří tři parametry – boduje se účast hráče na ledě při vstřeleném či obdrženém gólu, zblokovaná střela a hit soupeře.)
Statistiku Radegast Index můžete sledovat na www.radegastindex.cz.
Tomáš Klečka, Concept One, a.s.