Schick a Pavlenka vypadly z důvodu nedoléčeného zranění z nominace. Pozvánku dostal Jurečka a Heča

Česká fotbalová reprezentace zahájila v pondělí reprezentační sraz, ve kterém bude bojovat o postup na mistrovství světa 2022. Na hotelu NH Collection Prague však chyběl útočník Patrik Schick a brankář Jiří Pavlenka. 
 Oba z nominaci vypadli ze zdravotních důvodů. Na soupisce je nahradili Václav Jurečka a Milan Heča.
Národní tým zahájil v Praze přípravu na semifinále baráže o postup na světový šampionát, které ve čtvrtek 24. března od 20:45 odehraje ve Švédsku (přímý přenos ČT sport). Na vítěze bude čekat finále o pět dní později v Polsku.
Reprezentaci ve Švédsku nakonec nepomůže útočník Patrik Schick, který nestihl doléčit svalové zranění. Ačkoliv byl v původní nominaci, nakonec zůstane v Leverkusenu a bude se postupně vracet do plného tréninku.
„Věřili jsme, že Patrik bude k dispozici. Před týdnem začal trénovat, ale do plného tréninku s týmem se nakonec zapojí až teď. Je to pro nás velká ztráta. Ale jsme domluvení, že bychom se v případě postupu do finále spojili a řekli si, jaký je Patrikův stav před zápasem v Polsku. Existuje tak možnost, že by se připojil v průběhu srazu,“ uvedl trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý.
Zranění na sraz národního týmu nakonec nepustí ani brankáře Jiřího Pavlenku. Jeho návrat do reprezentace se tak odkládá, kvůli zdravotním potížím přišel o loňské EURO a od té doby v nominaci chyběl.
Schick a Pavlenka rozšířili už tak velmi rozsáhlou marodku. Kvůli zdravotním problémům chybějí také Vladimír Coufal, Ondřej Čelůstka, Tomáš Kalas, Jan Bořil, Petr Ševčík, Matěj Vydra nebo Aleš Mandous.
Po dlouhých zraněních se teprve postupně vracejí David Hovorka, Ondřej Kúdela, Filip Novák, Lukáš Provod a Václav Černý. Pavel Kadeřábek před pár dny ukončil reprezentační kariéru a Ondřej Kolář se z osobních důvodů z reprezentace omluvil.
Naopak stav Tomáše Pekharta, který v sobotu nedohrál zápas polské ligy a v prvním poločase střídal, není vážný. Vysoký útočník v nominaci zůstal.
Trenéři v pondělí před začátkem reprezentačního srazu dodatečně povolali do týmu útočníka Václava Jurečku a brankáře Milana Heču, kteří si mohou připsat reprezentační premiéru
Heča už se v poledne hlásil v Praze, Jurečka se připojí během pondělka. Na srazu zatím chyběl Jakub Brabec, který hrál ještě v neděli večer zápas řecké ligy a neměl možnost do Prahy přicestovat rychleji, také Jan Kuchta. Ten dostal v pondělí volno kvůli dopředu dlouho naplánované svatbě. Do Prahy přiletěl už v neděli a na hotelu si spolu s trenéry odbyl program, který čeká zbytek mužstva právě v pondělí, tedy především video přípravu a regeneraci.
„Honza měl svatbu naplánovanou dlouho dopředu ještě v době, kdy ani nebyl v reprezentaci. V neděli absolvoval program, který čeká ostatní hráče. A od úterního rána bude naplno k dispozici reprezentaci. Zaprvé bychom mu chtěli popřát štěstí a spoustu spokojených let a zadruhé věříme, že bude na tomto srazu i díky svatbě v takové psychické pohodě, že nám pomůže v boji o postup na mistrovství světa,“ řekl manažer reprezentace Libor Sionko.
Reprezentace v pondělí odpoledne absolvuje tradičně lehčí trénink, někteří hráči budou mít individuální regenerační program. Tým také čeká první video příprava. Od úterý už se tréninková náročnost zvýší a mužstvo se navíc odpoledne přesune do Stockholmu.
Aktuální soupiska české reprezentace:
Brankáři: Milan HEČA, Jindřich STANĚK, Tomáš VACLÍK.
Obránci: Jakub BRABEC, Milan HAVEL, Aleš MATĚJŮ, Tomáš PETRÁŠEK, David ZIMA, Jaroslav ZELENÝ.
Záložníci: Antonín BARÁK, Tomáš HOLEŠ, Jakub JANKTO, Ladislav KREJČÍ, Ondřej LINGR, Lukáš MASOPUST, Jakub PEŠEK, Michal SADÍLEK, Tomáš SOUČEK, Jan SÝKORA.
Útočníci: Adam HLOŽEK, Václav JUREČKA, Jan KUCHTA, Tomáš PEKHART.
Čtsa, zdroj: www.fotbal.cz