S dvěma vyloučenými prohra v divokém závěru 3:4

Fotbalisté Slavie i přes prohru 3:4 s LASK Linec v odvetném utkání osmifinále Konferenční ligy postoupili  mezi osm nejlepších týmů. Los jim určil ve čtvrtfinále Feynoord Rotterdam, s  nímž v základní skupině dokázali po úvodní prohře na hřišti soupeře v  pražské odvetě jen remizovat. Zda bude tomu tentokrát jinak, to se dozvíme po dubnových utkáních, z nichž první se hraje v Rotterdamu.
Proti nizozemskému týmu bude Slavie minimálně v jednom utkání postrádat Osoua a Plavščiče, kteří ve čvrtek  na stadiónu St. Pöltenu byli vyloučeni. A právě  vyloučení  Plavščiče, kdy od 85. minuty dohrávali Pražané v poli jen o osmi hráčích, bylo pro ně v závěru zápasu pohroma. Během necelých dvou minut dokázal rakouský tým vstřelit dva góly a otočit skóre na konečných 4:3. V nastavení se museli slávisté obávat, aby ještě nedostali další gól! Nestalo se tak a celkovým poměrem 7:5 postoupili.
Až do 76.minuty měli slávisté otěže zápasu v rukou, vyloučení Ousoa  před koncem prvního poločasu, je neoslabilo. V deseti dal dokonce Sor třetí gól a zdálo se, že si odvezou vítězství. Jejich pohodu však narušil špatný zásah brankáře Mandouse proti Wiesingerovi střele z dálky. Snížení na rozdíl jediného gólu domácí nabudilo a v době, kdy hráli hosté i bez Plavščiče, obrat dokonali. Přispěl jim k tomu opět Mandous, kterému střela znamenající vítězství, propadla mezi sítě mezi nohama. Brankář, který po příchodu do Slavie vytlačil z pozice jedničky Koláře, měl  neskutečně špatný den.
A pokud něco  u Slavie chválíme tak především Sora, proti zahraničnímu soupeři opět exceloval. Na druhý gól ideálně  nahrál Bahovi a třetí po úžasném sólu, kdy utekl obráncům, dal. Jako obvykle v zadních řadách byli na výši Bah a Holeš.
Nakonec  krátce k vyloučeným hráčům. Ousou už při prvním zákroku, kdy dostal žlutou kartu si měl počínat taktičtěji, ke druhé žluté kartě nemuselo dojít kdyby ještě po faulu nezastavoval soupeře rukama. Proti vyloučení se nedalo nic namítat, zato okamžitá červená karta pro Plavščiče byla přísná, zákrok nebyl drastický, žlutá karta by byla dostačující. Však také slávisté vehementně protestovali a jindy uvážlivý trenér Trpišovský po zápase belgickému rozhodčímu od plic vynadal.
Nicméně slávisté dostali ponaučení, že v pohárové Evropě mají rozhodčí jiný metr než ve Fortuna: lize.
Trenér Slavie Jindřich Trpišovský, Tomáš Holeš, Aleš Mandous po utkání:
LASK (Rak.) – SK Slavia Praha 4:3 (1:2)
Branky: 36. a 76. Wiesinger, 88. Gruber, 89. Schmidt – 24. Olayinka, 37. Bah, 62. Sor. Rozhodčí: Visser – Vanyzere, Nijssen. ŽK: Wiesinger, Hotvath, Schmidt – Lingr, Ousou, Sor. ČK: Ousou, Plavšić.
Lask: Schlager – Letard (57. Sako), Holland, Wiesinger – Potzmann, Goiginger (46. Nakamura), Horvath, Michorl (80. Hong Hyun-Seok), Renner – Flecker (46. Schmidt), Balić (72. Gruber).
SK Slavia Praha: Mandous – Bah, Ousou, Holeš, Plavšić – Traoré, Talovierov – Schranz (81. Tecl), Lingr (76. Masopust), Olayinka (85. Kúdela) – Sor.