DALŠÍ ČÁST SEZÓNY ZAHÁJÍ REPREZENTACE DVOJZÁPASY S RAKOUSKEM, NĚMECKEM A SLOVENSKEM

Další část sezóny, která vyvrcholí mistrovstvím světa ve Finsku, zahájí česká reprezentace pod vedením nového trenéra Kari Jalonena s asistenty Martinem Eratem a Liborem Zábranským dvojzápasy s celky Rakouska, Německa a Slovenska.

S Rakouskem se střetne 6. dubna 2022 ve Znojmě a 8. dubna 2022 v Linci, dvojutkání s Německem proběhne 14. a 15. dubna 2022 v Chomutově. Vstupenky na utkání ve Znojmě a Chomutově budou v prodeji od příštího týdne na Termíny www.hokejticket.cz dějiště dvojutkání na Slovensku, které se uskuteční mezi 20. – 24. dubnem 2022, teprve budou pořadatelem upřesněny.

Tradiční České hokejové hry proběhnou 28. dubna – 1. května 2022 v Ostravě. Pro případ termínové kolize s play off klubu HC Vítkovice Ridera je připravena náhradní varianta s přesunem některého z mezistátních utkání tak, aby program play off nebyl narušen a klub mohl využít výhody domácího prostředí. 
Českých hokejových her se zúčastní celky České republiky, Finska a Švédska, čtvrtý účastník bude potvrzen v závislosti na rozhodnutí Rady Mezinárodní hokejové federace IIHF, která bude v závěru týdne řešit mimo jiné i složení obou nejvyšších skupin mistrovství světa.
Švédské hokejové hry se uskuteční 5. – 8. května 2022 ve Stockholmu, mistrovství světa v ledním hokeji začíná v pátek 13. května 2022 a česká reprezentace do něj vstoupí v sobotu 14. května 2022 duelem s Velkou Británií v Tampere.
Praha 16. 03. 2022
PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí.