Trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý nominoval před baráží ze Švédskem nováčky Krejčího a Lingra

Praha, 15. března 2022 – Trenéři české fotbalové reprezentace oznámili nominaci na baráž o postup na mistrovství světa 2022. V zápasech ve Švédsku, v případě úspěchu také v Polsku se budou muset vypořádat s četnými absencemi. Zároveň povolali nováčky Ladislava Krejčího mladšího a Ondřeje Lingra.
Reprezentace pod vedením trenéra Jaroslava Šilhavého nastoupí ve čtvrtek 24. března od 20:45 v Solně proti Švédsku. Vstupenky pro české fanoušky jsou k dostání na webu www.vstupenkyfotbal.cz. Pokud národní tým uspěje, čeká ho v úterý 29. března barážové finále v Polsku.
„Chceme po šestnácti letech dostat českou reprezentaci na mistrovství světa. Na baráž se maximálně koncentrujeme a uděláme všechno pro to, abychom uspěli. Se zdravotními absencemi jsme se museli vypořádat už na podzim, a teď to nebude jiné. Připravíme se, jak nejlíp dovedeme,“ zdůraznil trenér Jaroslav Šilhavý na úterní tiskové konferenci v hotelu NH Collection Prague.
Chybět bude kompletní obranná čtveřice z loňského mistrovství Evropy – Vladimír Coufal, Ondřej Čelůstka, Tomáš Kalas i Jan Bořil. Ze zdravotních důvodů nebudou k dispozici ani Ondřej Kúdela, Lukáš Provod a Matěj Vydra. Další hráči se teprve začínají zapojovat do tréninku po dlouhodobých zraněních. A Pavel Kadeřábek nedávno ukončil reprezentační kariéru.
Naopak stav Patrika Schicka a Antonína Baráka, kteří měli rovněž zdravotní problémy, se lepší. S oběma tak trenéři do nominace počítají.
„Jsme s nimi v kontaktu. Tonda Barák už o víkendu nastoupil. A pokud půjde všechno podle plánu, tak do konce týdne by měl soutěžní zápas absolvovat i Patrik Schick. To je dobrá zpráva, protože oba patří ke klíčovým hráčům. Samozřejmě, pokud by Patrik způsobilý nebyl, tak situaci budeme muset řešit. Ale všichni věříme, že k dispozici bude,“ uvedl trenér Šilhavý.
Okomentoval také povolání nováčků Krejčího a Lingra, a také Jaroslava Zeleného, který má na svém kontě jeden start proti Skotsku, kdy nastoupil nově poskládaný tým: „Dlouhodobě jsme je sledovali, všichni tři už byli mezi náhradníky. Věříme, že nám v boji o mistrovství světa pomůžou.“
V nominaci je aktuálně jedenadvacet hráčů. Volná jsou tak minimálně dvě místa. Trenéři je obsadí nejpozději v pondělí 21. března, kdy reprezentační sraz v hotelu NH Collection Prague začne.
Tisková konference trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý, manažer Libor Sionko:
NOMINACE ČESKÉ REPREZENTACE: 
 BRANKÁŘI: JIŘÍ PAVLENKA SV WERDER BRÉMY 14/0 JINDŘICH STANĚK FC VIKTORIA PLZEŇ 2/0 TOMÁŠ VACLÍK OLYMPIACOS FC 47/0.
OBRÁNCI: JAKUB BRABEC ARIS SOLUŇ 24/2 ALEŠ MATĚJŮ FC BENÁTKY 10/0 TOMÁŠ PETRÁŠEK RAKÓW CZESTOCHOWA 2/0 DAVID ZIMA FC TURÍN 5/0 JAROSLAV ZELENÝ FK JABLONEC 1/0.
ZÁLOŽNÍCI: ANTONÍN BARÁK HELLAS VERONA F.C. 29/8 TOMÁŠ HOLEŠ SK SLAVIA PRAHA 16/2 JAKUB JANKTO GETAFE CF 41/4 LADISLAV KREJČÍ ML. AC SPARTA PRAHA 0/0 LUKÁŠ MASOPUST SK SLAVIA PRAHA 29/2 JAKUB PEŠEK AC SPARTA PRAHA 9/4 MICHAL SADÍLEK FC TWENTE 8/0 TOMÁŠ SOUČEK WEST HAM UNITED 46/8 JAN SÝKORA FC VIKTORIA PLZEŇ 12/4
ÚTOČNÍCI: ADAM HLOŽEK AC SPARTA PRAHA 12/1 JAN KUCHTA FK LOKOMOTIV MOSKVA 4/0 ONDŘEJ LINGR SK SLAVIA PRAHA 0/0 PATRIK SCHICK BAYER 04 LEVERKUSEN 33/17
NÁHRADNÍCI: ONDŘEJ KOLÁŘ, ALEŠ MANDOUS, FILIP NGUYEN – MARTIN FRÝDEK, MILAN HAVEL, DAVID HOVORKA, VÁCLAV JEMELKA, RADIM ŘEZNÍK, STEFAN SIMIĆ, PATRIZIO STRONATI, TOMÁŠ WIESNER, FILIP NOVÁK – VÁCLAV ČERNÝ, LUKÁŠ KALVACH, JAN KOPIC, ALEX KRÁL, DAVID PAVELKA, PETR ŠEVČÍK – MARTIN DOLEŽAL, VÁCLAV JUREČKA, TOMÁŠ PEKHART, STANISLAV TECL.
Petr Šedivý, Tiskový mluvčí české fotbalové reprezentace.
Čtsa, kc, audio, foto.