Na mistrovství České republiky v severské kombinaci budou tentokrát chybět muži

(PRAHA, 15. března 2022) – Definitivní tečkou za domácí sdruženářskou sezonou bude mistrovství České republiky, které se uskuteční ve středu 16. března v Harrachově. O tituly pod Čerťákem tam však budou bojovat pouze ženy, junioři a dorostenci. Že v tomto výčtu chybí hlavní mužská kategorie? Vedení Úseku severské kombinace Svazu lyžařů ČR se pro zrušení seniorského závodu rozhodlo z kuriózního důvodu – z posledního dějství Světového poháru uplynulý víkend v Schonachu se totiž vrátila kompletní reprezentace nakažena virózou nebo s dalšími zdravotními problémy!
 „Za této situace, bez čtveřice našich nejlepších sdruženářů, opravdu nemá smysl mužský šampionát pořádat. Ondřej Pažout s Lukášem Daňkem kvůli nachlazení ani nenastoupili k běžecké části sobotního závodu v Schonachu, Honza Vytrval to zkusil, ale musel v polovině předčasně odstoupit. To samé se mu stalo i v neděli a také Daněk dojel do cíle jen s vypětím všech sil. Snad jediný Tomáš Portyk by mistrovství republiky mohl absolvovat, ale po tříměsíčním výpadku v tréninku před touto sezonou nemá tolik natrénovanou kondici, je už hodně unavený a zbytečně bychom riskovali případné komplikace,“ vysvětlil nečekané rozhodnutí Tomáš Slavík, sportovní ředitel Úseku severské kombinace SLČR.
Vypsány tak budou jen mistrovské kategorie žen, juniorů a dorostenců. Ženy, kde je jednoznačnou favoritkou Tereza Koldovská, po skoku na můstku K90 poběží 5 km a stejná trať čeká i dorostence. Naopak junioři, mezi nimiž mají nejvyšší ambice účastníci nedávného juniorského mistrovství světa v Zakopaném Jiří Konvalinka, Jan Šimek (na archivním snímku), Lukáš Doležal, Lukáš Kohlberger a Matěj Fadrhons, obkrouží v areálu pod Čerťákem 10 km.
„Sněhové podmínky jsou výborné a můstek je také připravený. Sníh je zmrzlý, takže trať bude pevná. Pro účastníky jsme přichystali dvoukilometrový okruh, který však bude poněkud jiný než v minulosti. Kvůli kůrovcové kalamitě nemůžeme závodníky zavést přes most do lesa, ale i tak bude mít zajímavý profil,“ uvedl ředitel závodu Michal Bartoš.
Program šampionátu otevřou ve 12,45 hodin tréninkové skoky všech kategorií. Samotná skokanská část začne ve 13,30 hodin, běh odstartuje v 15,30 hodin.
Pořadateli mistrovství ČR v severské kombinaci jsou Areál skokanských můstků Harrachov a Ski klub Harrachov. Diváci mají volný vstup.
Vladimír Zemánek,