Do Albánie a Andorry s třemi nováčky

Reprezentační tým do 21 let se střetne ve dvou soutěžních zápasech v březnu 2022 o účast na mistrovství Evropy. Svěřenci trenéra Jana Suchopárka odehrají venkovní dvojzápas na půdě Albánie a Andorry.
 V nominačním výběru jsou tři nováčci: brankář Lukáš Horníček z portugalské Bragy, zlínský obránce Martin Cedidla a záložník Matěj Valenta z Dynama Českých Budějovic.
Poprvé v rozehrané kvalifikaci, mají „Lvíčata“ po šesti odehraných zápasech 13 bodů, obdržel rovněž pozvánku záložník pražské Sparty Filip Souček který je po zranění již v pořádku. Souček byl už nominován v předchozích kvalifikačních zápasech české reprezentace U21, takže na premiérový start v soutěžní kvalifikaci, se už těší. Po předchozích nominacích, ale v současném týmu schází záložníci Michal Kohút s Lukášem Červem, z důvodu zranění.
V reprezentačním kádru na dvojutkání je tradičně 23 jmen, Takže osm nominovaných hráčů v zimní pauze změnilo dres. To se týká, zejména brankářů Vítězslava Jaroše (St. Patrick´s – Notts County) a Matěje Kováře (Manchester United – Burton Albion), rovněž u obránců Davida Juráska (Mladá Boleslav – Slavia Praha) a Robina Hranáče (Liptovský Mikuláš – Pardubice), záložníka Jana Žambůrka (Brentford – Viborg) a útočníků Tomáše Čvančary, přestup z Jablonce do Sparty Praha), Daniela Fily z Mladé Boleslavi do Slavie Praha) a Václava Sejka ze Sparty Praha, hostování do Teplic.
O úvodní utkání v Albánii přijde záložník Adam Karabec, který obdržel zápasový trest za vyloučení v posledním utkání ve Slovinsku, takže bude připraven až do zápasu v Andoře.
Jednadvacítka se sejde v neděli 20. března v Praze, o tři dny později odletí do Albánie, kde v pátek 25. března v Elbasanu odehrají svůj sedmý zápas v kvalifikaci o postup na ME.
První vzájemné utkání v září v Českých Budějovicích skončilo zaslouženou výhrou domácího Česka 4:0. Albánie v dosavadních šesti zápasech získala tři výhry, dvakrát vyhrála nad Andorru (3:0 a 2:0) a jednou Slovinsko (2:0). Kromě prohry v Budějovicích, prohrála ve Slovinsku 0:3 a v Kosovu 1:2.
V sobotu, po utkání v Albánii, český výběr odcestuje do Barcelony a v neděli bude pokračovat autobusem do Andorry. Kde se Češi představí v úterý 29. března na stadionu s umělým povrchem, Estadio Nacional, což by neměl být žádný problém.
Výběr Andorry v kvalifikaci v pěti odehraných zápasech, nedokázal získat ani bod a nedali žádný gól. Přesto se v Pyrenejských horách, v posledním utkání, mohli radovat, ale po výborném výkonu, nakonec podlehli Anglii, pouze 0:1.
Na závěrečný fotbalový turnaj mistrovství Evropy, který se odehraje v roce 2023 v Rumunsku a Gruzií, postoupí přímo vítězové devíti kvalifikačních skupin a tým s nejlepší bilancí, který skončil na druhém místě. Následně se osm týmů v baráži střetne o zbývající čtyři volná místa. Naopak Rumunsko s Gruzií mají účast na Euru jistou. 
Nominace 21 na kvalifikační zápasy:
Brankáři: Lukáš Horníček 19 let  SC Braga  0 – 0, Vítězslav Jaroš  20 let Notts County  0  – 0, Matěj Kovář    21 let Burton Albion  6  – 0.
Obránci: Martin Cedidla  20 let  FC Fastav Zlín  0  – 0, Michal Fukala   21 let  FC Slovan Liberec  8  – 0, Adam Gabriel  20 let   AC Sparta Praha 5 -2, Robin Hranáč  22 let FK Pardubice  2  –  0, David Jurásek  21 let  SK Slavia Praha  3  – 0, Jan Knapík  21 let    FK Teplice 3  – 0, Martin Vitík 19 let  AC Sparta Praha  7  – 1.
Záložníci: Kryštof Daněk  19 let  SK Sigma Olomouc  3  – 1, Filip Kaloč 22 let  FC Baník Ostrava  6  – 0, Adam Karabec  18 let  AC Sparta Praha 10  – 1, Tomáš Ostrák  22 let 1. FC Köln  7  – 1, Tomáš Solil  22 let  FK Pardubice  3  – 0, Filip Souček  21 let  AC Sparta Praha  0  – 0, Michal Ševčík  19 let  FC Zbrojovka Brno  1 – 0, Pavel Šulc  21 let  FC Viktoria Plzeň 13 – 2,  Matěj Valenta  22 let  SK Dynamo České Budějovice  0 – 0, Jan Žambůrek  21 let  Viborg FF  4 – 0.
Útočníci: Tomáš Čvančara  21 let  AC Sparta Praha  2  – 1, Daniel Fila 19 let  SK Slavia Praha  4 – 2, Václav Sejk   19 let FK Teplice 6 – 1.
Čtsa, kc, audio, foto.