Sparta remízovala v Jablonci

Sparta v dohrávce 22. kola Fortuna ligy remizovala v Jablonci 1:1. Deset minut před koncem se dostali do vedení domácí, Na které odpověděl po několika minutách Čvančara.
Trenér Sparty Pavel Vrba nominoval do utkání stoperskou dvojici, Vitka a Pavelku. Na levé straně obrany Højera. Ve středu zálohy, Součka,  Dočkal a Karabce. V útoku proti bývalému klubu na hrotu Tomáše Čvančaru. Ze zdravotních důvodů scházel Juliš, Pulkrab, Čelůstka, Panák, Hancko a Minčev. Kvůli žlutým kartám nemohl nastoupit Krejčí mladší.
Ve 14. minutě po centru z pravé strany se snažil o vedení z malého vápna domácí Pleštil. Ale jeho střela skončila nad brankou.
Po půlhodině hry zahrozila Sparta, kdy si Pešek zpracoval přesnou přihrávku Hložka, jeho snaha skórovat, nevyšla, míč proletěl nad domácí branku.  Následně se dostal Silný, po rychlém brejk do šance, jenže sparťanský gólman Holec včasným vyběhnutím, jeho pokus zlikvidoval,
Ve 44. minutě se ještě Malínský uvolnil ve vápně, jeho střelu brankář Holec vyrazil na rohový kop. .
Takže první poločas skončil bez branek, přestože se oba týmy ještě snažili o vedení.
Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, do první gólové šance se dostala v 66. minutě Sparta. Čvančara po chybě domácí obrany, unikl, ale v rozhodujícím okamžiku si nezpracoval dobře míč a vybíhající brankář Hanuš, mu nedal žádnou šanci skórovat.
V 81, minutě se ale radovali z vedení Severočeši z rohového kopu, kdy si na míč v malém vápně naskočil hlavou Silný a poslal ho do sítě 1:0.
V 85. minutě se Sparta vzchopila, přidala na důrazu, domácí dostala pod velký tlak. Po centru z levé strany, Čvančarovu střelu k levé tyči brankář Hanuš, vytáhl hezkým zákrokem na roh. Přesto se sparťanská posila ve skrumáži před brankou prosadila, tečovaným míčem, vyrovnal na 1:1.
Nakonec se musely oba týmy spokojit s remízou a jedním bodem, pro Jablonec i Spartu je to veliká ztráta dvou bodů.
FK JablonecAC Sparta Praha 1:1 (0:0)
Góly: 81. Silný – 85. Čvančara. ŽK: Houska, Považanec, Štěpánek, Silný – Dočkal, Souček. Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Horák.
Jablonec: Hanuš – Černák, Štěpánek, Martinec, Zelený – Pleštil (55. Kadlec), Hübschman, Považanec, Houska (90.+4 Smejkal), Malínský (74 Nykrín) – Silný (90.+4 Werani). Trenér: Rada.
Sparta: Holec – Wiesner, Vitík, Pavelka, Højer – Pešek (77. Laco Krejčí), Souček, Dočkal, Karabec (64. Haraslín), Hložek – Čvančara. Vrba.