ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DK ELH – MAREK HRBAS (HC VERVA LITVÍNOV)

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Marka Hrbase na protihráče Lukáše Nahodila, za který mu byl v utkání HC Verva Litvínov – HC Olomouc (6. 3. 2022) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
Na základě videozáznamu dospěl k závěru, že zákrok byl veden na protihráče, který se vzhledem k časovému odstupu po jeho odehrání již nenacházel v držení kotouče a na atak proto nebyl připraven. Zákrok nebyl veden ve vysoké rychlosti a hráč při něm neoddělil ruce od těla, při střetu však po předchozí změně směru jízdy a přenesení váhy bezohledně zasáhl protihráče levým ramenem přímo do oblasti hlavy.
Předseda disciplinární komise ELH vyhodnotil zákrok jako nedovolený zásah do hlavy nebo krku a hráče Marka Hrbase (HC Verva Litvínov) potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na 4 soutěžní utkání. Přihlédl přitom i k tomu, že protihráč utrpěl při střetu poranění hlavy a tržnou ránu v obličeji, pro které zápas nedokončil.
Záznam zákroku najdete na https://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/20213007?autostart=true.
Praha 08. 03. 2022
PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí.